Alev Akıllıoğlu, 'Hayır'ı Anlatıyor!

Nur Ahlatcı

Son olarak Sezen Aksu'nun "Hayır" isimli şarkısını yorumlayan Alev Akıllıoğlu, Müzik Habercisi'nde bu hafta "Nur'la Sohbet" köşesinde Nur Ahlatcı'nın sorularını yanıtladı.

Alev Akıllıoğlu, 'Hayır'ı Anlatıyor!

1-) Müzik eğitiminize Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde başlama kararını nasıl verdiniz?

Alev Akıllıoğlu: Lise yıllarında okul korosu ve müzik grubumuz vardı. Mezun olduktan sonra zaten gönlüm konservatuvardan yanaydı ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi müthiş bir eğitim veriyordu. Ben de hiç düşünmeden yetenek sınavlarına girdim ve kazandım. Çok güzel eğitimi şahane 1 yıl geçirdim.

Alev Akıllıoğlu, 'Hayır'ı Anlatıyor!

2-) Konservatuvar eğitiminizi nerede tamamladınız, biraz o yıllara dönelim mi?

Alev Akıllıoğlu: 1996 yılında 1 yıllık Müjdat Gezen Sanat Merkezi eğitiminden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na girip eğitimimi tamamladım.

3-) Yıllardır Fedon ile sahne aldınız. Fedon ile aynı sahneyi paylaşmak size neler kattı?

Alev Akıllıoğlu: Fedon Bey ile beni 2000 yılında bir araya getiren Garo Mafyan oldu ve Fedon Bey ile sahne yapmak bana sonsuz deneyim kattı. Sahnede duruş, duygu vs iyi ki 23 yıl tamamladık.

Alev Akıllıoğlu, 'Hayır'ı Anlatıyor!

5-) "Hayır" isimli cover teklinizden önceki projelerinizden bahsedebilir misiniz?

Alev Akıllıoğlu: Yıllarca sayısız sahne deneyimimin yanı sıra 2022'de Sony Music etiketi ile "Bir Güzellik Yapsana" adı altında bir albümüm oldu. Sonrasında "Alev Alev" diye 4 şarkılık bir çalışmam daha oldu.

6-) "Hayır" bir Sezen Aksu şarkısı. Daha önceden repertuvarınızda yer alıyor muydu bu şarkı?

Alev Akıllıoğlu: Sahnede hiç okumamıştım ama kalbimde ve ruhumda 1988 yılından beri çalıyordu.

 

Alev Akıllıoğlu, 'Hayır'ı Anlatıyor!

7- ) Stüdyo çalışmalarınız ne kadar sürdü?

Alev Akıllıoğlu: Bir hafta içinde aranjemiz bitti. Ben de Okay Barış ve Ayla Çelik okuma koçluğu ile 3 saat içinde okudum. Güzel insanların yolu bir şekilde birleşir. Arkadaşlarımız bizi Okay Barış ile bir araya getirdi.

10-) "Hayır" ile ilgili gelen yorumlar nasıl?

Alev Akıllıoğlu: Duygusunu tam olarak yansıttığım yorumlarını alıyorum bu beni çok mutlu ediyor.

12-) Size vereceğimiz kelimelerin size hissettirdiği ilk kelimeyi söyler misiniz? (Müzik- Sahne - Okay Barış - İmaj - Cover - Prestij - Yıldız - Sezen Aksu - Radyo - 90'lar - Fedon- Hayır - No name)

Alev Akıllıoğlu: Müzik: Uzun bir yol / Sahne: Aşk / Okay Barış: Dostluk, iyi bir müzik adamı, adam gibi adam / İmaj: Sabun köpüğü / Cover: Yeniden hayat bulmak / Prestij: Gerekli / Yıldız: Olsa da olur olmasa da / Sezen Aksu: Mucize / Radyo: Keyif veren, neşe veren ve kimi zaman ağlatan / 90'lar: Gençliğim / Fedon: Abi, baba, sırdaş, yoldaş / Hayır: Çocukluğum ve yeni hayatıma merhabam / No name: İsimsiz (Burada gülüyor)

Alev Akıllıoğlu, 'Hayır'ı Anlatıyor!

13-) Müzik Kariyerinizde kendinizi şuan gördüğünüz yer neresi?

Alev Akıllıoğlu: Yıllar bana bu zamana kadar ne kattıysa, kariyerimde gördüğüm yer de o kadar.

14-) Müzik Habercisi okurlarına neler söylemek istersiniz?

Alev Akıllıoğlu: Müzik Habercisi bizi sevgili okurlarla bir araya getirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Daha yolumuz uzun. Konuşacak çok şey olacak. Sevgilerimi gönderiyorum ve şarkı söylemeye devam diyorum.

" width="560" height="314">

Tüm Yazıları
12.11.2023
FACEBOOK
İNSTAGRAM