Arabesk'in GERÇEK Kralı Kim?

Prof.Dr. Michael Kuyucu

Popçularla rapçilerin kavgası bitti şimdi de arabeskçilerin kavgası yaptı.

Arabesk müziğinin efsanelerinden biri olan Hakkı Bulut geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada

"Arabeskin kralı da benim, babası da. Eğer arabeski sahiplenmek gerekiyorsa arabesk benim" dedi.

Arabesk'in GERÇEK Kralı Kim?

Hakkı Buluta Meydan Okundu!

Hakkı Bulut'un bu iddiası üzerine Müslüm Gürses hayranları ayaklandı ve bir ortak bildiri yayınlayarak Hakkı Bulut'a meydan okudu.

Müslüm Gürses'in hayranları yayınladıkları bildiride "üslüm Baba dışında hiçbir sanatçıya konserlerinde 'baba' denilmedi. 'Ben kralım, ben babayım' demekle ne baba olunur ne de kral. "Diyerek Hakkı Bulut'un Arabeskin babası olduğu iddiasına meydan okudu.

Müslümcüler yayınladıkları bildiriye de "Hakkı Bulut neden böyle yapıyorsun? Sen hiçbir zaman ne arabeskin babası olabilirsin ne kralı olabilirsin" sözleriyle tamamladı.

Hakkı Bulut 'un bu iddiası müzik dünyasında ciddi tartışmalara neden oldu.

Arabesk'in GERÇEK Kralı Kim?

Acısız Arabeskin Mimarıydı

Burada bende şahsen Müslüm Gürses hayranlarına katılıyorum, Hakkı Bulut çok değerli bir sanatçı, hatta bir dönem TRT için acısız Arabesk tadında "Kıskanıyorum" şarkısını bile yapmış ve TRT'de seksenli yıllarda yaşanan Arabesk açılımının resmi sanatçısı olmuştu.

Ama halkın gözünde olay farklı. Halkın gözünde Arabesk müziğinin babası Müslüm Gürses. Bunu Müslüm fanları bu bildire de açık açık söyledi.

Arabesk'in GERÇEK Kralı Kim?

"Ben kralım, ben babayım' demekle ne baba olunur ne de kral. "Diyen fanlar çok haklı. Kimin baba, kimin kral olduğunu kitleler tespit eder.

Tüm Yazıları
12.10.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM