Zerrin Özer 'Basit Numaralar' ile Zirvede !

Mine Ayman

Zerrin Özer "Basit Numaralar" ile Zirvede !

Merhaba, yeni yazımda son günlerin en iyi şarkılarından biri olan ve gündeme oturan "Basit Numaralar" dan bahsedeceğim. Bu yazın ve bana göre yılın en sürpriz şarkısı, büyük yorumcu Zerrin Özer'den geldi.

Zerrin Özer 'Basit Numaralar' ile Zirvede !

Bu yaz eski yazlara göre daha az hit ve dile dolanan şarkı çıktı diyebilirim. Çok dinlenmiş şarkılardan etkilenip "bu tarz tuttu hadi biz de yapalım" denen taklit şarkılardan ve orijinaline çok yakın cover çalışmalardan da oldukça sıkıldığımız bir yazdı benim için.

Üretimin az, taklit ve taktiğin çok olduğu son dönem müzik piyasasında iyi şarkı yakalamak ve o şarkıyı sevdirebilmek iyice zorlaşmış oldu. Yeni isimler müzik dünyasında uzun zamandır kendilerini kanıtlamakta zorlanıyorken, artık eski isimler de yaptıkları şarkıları beğendirmek için daha fazla çalışmanın içine girmek zorunda kalıyor.

Zerrin Özer 'Basit Numaralar' ile Zirvede !

Maddi manevi şarkı yapmanın, üzerine sevdirmenin daha da zorlaştığı bu hızlı tüketim döneminde yaza sürpriz bir isim tam anlamıyla damgasını vurdu diyebilirim. Güçlü ses ve yorumcu, yılların dev ismi Zerrin Özer, "Basit Numaralar" şarkısıyla büyük sürpriz yapıp yediden yetmişe herkese ulaştı ve bu yazın dile en çok takılan şarkının sahibi olmayı da başardı.

Zerrin Özer 'Basit Numaralar' ile Zirvede !

Farklı ses rengi ve yorumuyla her zaman dikkat çeken ama "Paşa Gönlüm ve "Kıyamam" gibi kült şarkılardan sonra uzun zamandır bu kadar büyük bir başarı yakalamamış olan Zerrin Özer, yıllar sonra yeni hit şarkısının her yerde olmasının keyfini yaşıyor. Birçok listede ve dijital platformda 1 numaraya çıkan, radyolarda da en çok çalan şarkı olan "Basit Numaralar" sosyal medyada da herkesin diline düştü ve yayınlanma rekoru kırdı. Şarkı şu günlerde Youtube'de 50 milyon görüntülenmeye ulaştı ve bu hızla giderse çok daha büyük rakamlara da ulaşacak gibi görünüyor.

Zerrin Özer 'Basit Numaralar' ile Zirvede !

Grand Müzik etiketiyle yayınlanalı 2.5 ayı geçen "Basit Numaralar" adlı şarkının söz, beste ve aranjesini Mustafa Arapoğlu yaptı. Zerrin Özer vakit kaybetmeden "Külfet" adlı şarkısını da çıkardı ve ardı ardına şarkılar çıkaracağının müjdesini sevenlerine verdi. Kasım ayı içinde Zerrin Özer'den "Yamalı" isminde duygusal ve dinleyen herkesi derinden etkileyecek bir hit şarkı daha gelecek.

Tüm Yazıları
16.10.2023
FACEBOOK
İNSTAGRAM