Serhat, San Marino'yu Finale Taşıdı

Serhat, San Marino'yu Finale Taşıdı

Bir kez daha Eurovision sahnesinde boy gösteren Serhat, 'Say Na Na Na!' isimli şarkısıyla temsil ettiği San Marino'ya tarihinde ikinci kez final heyecanı yaşama imkânı tanıdı. 

Serhat yarışmadaki ilk tecrübesi olan 2016'da 'I Didn't Know' isimli şarkı ile yarışmış ve 1. yarı finalde 68 puanla 12. olmuştu. San Marino, Serhat ile bir kez daha finale gidiyor.

Birinci yarı finalde yarışan sanatçı, ilk on isim arasına girerek 2019 Eurovision Şarkı Yarışması finalinde bir kez daha sahne alacak. Birinci yarı final sonuçlarının ilânından sonra, gece finalistlerin gerçekleştirdiği basın konferansıyla devam etti. Finalistler ilk olarak basından gelen soruları cevapladılar ve sonrasında finalde sıralamalarını belirleyecek kuralarını çektiler. Kura sonucunda sanatçılar hangi yarıda sahnede olacaklarını kendi elleriyle belirlemiş oldu. Serhat ise çektiği kura sonucuna göre büyük finalin ilk yarısında sahne alacak.

Serhat, konferansta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Türkiye'nin Eurovision'a geri dönmesi konusundaki düşüncelerinin sorulması üzerine Serhat, 'Türkiye, Eurovision Şarkı Yarışması'ndaki en önemli ülkelerden biri. Malesef birkaç yıldır ülkem yarışmaya katılmıyor. Fakat, her zaman diliyorum ki ülkem bir gün yarışmaya geri dönecek. Gördüğünüz gibi üç yıl önce ve bugün resmi olarak San Marino'yu temsil ediyorum ancak Türkiye de benimle birlikte yarışmada. Çünkü ben bir Türk sanatçıyım. Belki bu Türkiye'yi yarışmaya geri getirmek için iyi bir yol olabilir.' ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.escapenews.org

15.05.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM