Murathan Mungan Şarkıları, Senfonik Düzenlemelerle Seyircisiyle Buluşuyor!

Murathan Mungan Şarkıları, Senfonik Düzenlemelerle Seyircisiyle Buluşuyor!

Maskeli Balo, Telli Telli, Eskiden, Çember, Fırtına, Aşk Tesadüfleri Sever,Eskiden, Nilüfer, Olmasa Mektubun, Aşk Yeniden gibi ezbere bilinen Murathan Mungan imzalı şarkılar senfonik düzenlemelerle seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Tüm ekip konser için heyecanla hazırlanırken projede yer alan sanatçılar Derya Köroğlu, Kalben, Ceylan Ertem, Gülden Karaböcek Sunset Ulus'ta gerçekleşen basın toplantısında bir araya geldi. Son derece keyifli bir yemekli buluşma sonrası basının karşısına geçen sanatçılar, Murathan Mungan çatısı altında senfonik bir projede birlikte sahne alacak olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler.

Gecenin sürprizlere gebe olduğunu söyleyen Derya Köroğlu basın mensuplarının sorduğu "Vaka sayılarındaki artış konserinizi olumsuz etkiler mi ?" sorusuna, "Normal zamanlardan daha çok bu tarz organizasyonlara ihtiyacımız var. Çünkü açıkhavada, yıldızların altında kaliteli muzik dinleyerek keyifle gecirilen birkac saatin hem ruh hem vucut sagligimiza onemli katkilari olacagina inanıyoruz. İçinden geçtiğimiz zor süreçi sağlıklı atlatmak için hepimizin daha iyimser, daha umutlu ve sevgi dolu olmaya ihtiyacımız var, işte 19 eylül akşamı Vadi Açıkhava'da Murathan Mungan şarkılarını hep birlikte söylemek güçlü bir müzikal terapi olacak hepimize" cevabını verdi.

Yeni Türkü'nün solisti Derya Köroğlu ve Kalben'in birlikte sahne alacakları projede, sanatçılara Alper Kömürcü yönetiminde 30 kişilik İstanbul Akademi Senfoni Orkestrası eşlik edecek. Gülden Karaböcek ve Ceylan Ertem yorumlayacakları Murathan Mungan şarkılarıyla geceye renk katacaklar. Murathan Mungan'ın imzasını taşıyan şarkıların senfonik aranjmanları aynı zamanda projenin müzik direktörü de olan Alper Kömürcü'ye ait.

Covid19 nedeniyle fiziksel mesafe kurallarına uygun olarak mekan kapasitesinin çok altında sınırlı sayıda seyirci alınacaktır.

04.09.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM