Nükhet Duru'yu Kim Tehdit Etti?

Nükhet Duru'yu Kim Tehdit Etti?

Hürriyet'in haberine göre Nükhet Duru'nun geçen yıl yayınlanan son albümü "Hikayesi Var"ın hazırlanma sürecini anlatan "Duru Olmak" belgeseliyle ilgili sular durulmuyor. Önce Ali Kocatepe, Duru'nun albümünde üç şarkısını izinsiz kullandığını söyledi. Ardından belgeselin yönetmeni Mu Tunç, belgeselin dijital platformda izinsiz olarak yayınlandığını ifade ederek hakkının yendiğini söyledi ve Nükhet Duru'ya olan kırgınlıklarını anlattı. Duru sessizliğini bozdu ve suçlamalarla ilgili konuştu: "Mustafa Tunç (Mu Tunç) isimli kişinin iftira ve yalan dolu sözleri karşısında açıklama yapmam gerekiyor.

Nükhet Duru'yu Kim Tehdit Etti?
 
 Bu gerçek dışı suçlamaların hedefi olmaktan, ticari hırslarına beni malzeme etmek isteyen 2-3 kişinin var olmayan bir 'emek sömürüsü' demagojisine alet edilmekten ötürü çok kırgınım. Mustafa Tunç'un şahsıma ve belgesele yönelik sözlerin tamamı uydurmadır.
 
  Bu kişi 'Nükhet Duru' ve 'Hikayesi Var' albümü üzerine kurulu bir belgeseli (ki proje bize aittir) tek başına sahiplenmek ve 45 yıldır sanat hayatıma vermekte olduğum emeği yok saymak gibi bir hadsizlik içindedir!
 
Nükhet Duru'yu Kim Tehdit Etti?
 
  Belgeselde senaryo olmadığı halde montaj adını belgesele senarist yazdıracak kadar hukuk tanımazlık edebilmiştir."
  
Kayıtlara El Koydu
 
 Belgeselin kayıtlarına Mu Tunç'un el koyduğunu söyleyen Nükhet Duru, şöyle devam etti: Belgeselin yayını için yapımcımızın dijital platform ile anlaşması sonrasında Tunç'un tutumu şantaja dönüşmüştür. Önce telefonlara cevap vermemiş, sonra da taleplerini yükseltip, yapımcımıza baskı kurmaya çalışmıştır.
 
Kişi hızını alamamış 'Dijital platform gelirinin tamamını istiyorum, yoksa basında Nükhet Duru aleyhine konuşacağım' diyerek tehdit etmiştir. Belgeselin (Dijital platforma yüklenen dışında) bir kopyası dahi elimizde yoktur, Mustafa Tunç kayıtlara el koymuştur."
 
16.03.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM