'Zihin Anıları Unutmaya Başladıkça, Açılan Boşlukları Hayal Gücüyle Doldurur'

'Zihin Anıları Unutmaya Başladıkça, Açılan Boşlukları Hayal Gücüyle Doldurur'

2017 yılından bu yana yayınladıkları şarkılar ile Türkiye'nin en çok dinlenen sanatçıları arasında yer alan Perdenin Ardındakiler ikilisi, "Sanrılar" ismini verdikleri ilk albümlerini takipçileriyle buluşturdu. Mart ayında yayınladıkları "Mark Eliyahu" düeti olan "Uzaklara Savrulalım" şarkısı ile albüme dair ipuçları veren ikili, 10 şarkıdan oluşan ilk albümlerinde daha önce yayınlanan tüm şarkılarında olduğu gibi duyguları ve anlatıları bir bütün halinde dinleyiciye sunuyor.

 

 

Perdenin Ardındakiler ikilisinden Doruk Ereşter, albümün ismine nasıl karar verdiklerini şu sözlerle anlatıyor: ''Zihnin anıları unutmaya başladıkça açılan boşlukları hayal gücüyle doldurduğunu keşfettim. Bir zaman sonra o anının ne kadar gerçek ne kadar hayal olduğunu unutmaya başlıyoruz. Adeta sanrılaşıyor, bulanıklaşıyor. Bu sebeple albümün ismini 'Sanrılar' koyduk.''

Albümde yer alan 10 şarkının sözleri Doruk Ereşter'e, 9 şarkının müzikleri ve düzenlemeleri Direnç Kaçmaz'a ait. Uzaklara Savrulalım şarkısının müziği Direnç Kaçmaz&Mark Eliyahu imzası taşıyor. "Sanrılar" albümünün ikinci video klibi Erman Özkargın yönetmenliğinde Ben Artık Yokum şarkısına çekildi. Albümün kapak çizimi ise Ece Gauer imzası taşıyor.

30.03.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM