Yeni Kurulan 100 Sanatçılık Grubun Amacı Nedir?

Yeni Kurulan 100 Sanatçılık Grubun Amacı Nedir?

 Sözcü'nün haberine göre hayatlarını Bodrum'da sürdüren sanatçılardan oluşan "Bodrum Mızıkıcaları" isimli grup, engelli çocuklar ve salgın döneminde zor durumda kalan sanatçılara destek için sahneye çıkmaya hazırlanyor. Bu girişimin mimarları ise yarım asırdır dost olan ünlü sanatçılar Selçuk Alagöz (76), Hurşit Yenigün (70) ve Zafer Baykal (72)... 

"Vefa Borcumuz Var"

Projelerini anlatan Alagöz, Yaşadığımız kente ve ülkeye vefa borcumuz var. Sosyal sorunlarına kayıtsız kalamazdık. Sanatçı dostlarımızla sohbet edip anılarımızı tazelerken bu grubu kurarak sahnelere dönmeye karar verdik. 50 yıldan fazla sanat birikimimizi gelecek nesiller ve hayır kurumları yararına değerlendireceğiz. Yaklaşık 200 engelli çocuğumuza gelir sağlamak amacıyla çeşitli mekanlarda sahneye çıkacağız" diye konuştu.

Yeni Kurulan 100 Sanatçılık Grubun Amacı Nedir?

"Genç Sanatçılara Destek Verecekler" 

Selçuk Alagöz "Salgın döneminde birçok profesyonel genç sanatçı sahnelerden uzak kaldı, ekonomik zorluk içine girdi. Şu dönem aşılır aşılmaz onlarla birlikte sahneye çıkacağımız bir dizi konser planlıyoruz. Genç sanatçılara maddi ve manevi desteğe hazırız" diye konuştu.

03.04.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM