Engin Sevik'ten İlk Solo Çalışma: "Rest"

Engin Sevik'ten İlk Solo Çalışma:

Yüzyüzeyken Konuşuruz grubundan tanıdığımız Engin Sevik, bu kez solo bir projeyle dinleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Sony Music Türkiye etiketiyle 21 Nisan'da Rest şarkısını yayınlayacak sanatçı, bu ilk solo teklisiyle enstrümanist yönünün yanı sıra yorumuyla da dikkatleri üzerine çekecek.

Profesyonel müzik kariyerine 2012 yılında Yüzyüzeyken Konuşuruz grubu ile başlayan Engin Sevik, Evdekilere Selam ve Otoban Sıcağı albümlerinde elektrik gitar, Akustik Travma albümünde elektrik gitar, keyboard ve synthesizer çalarak katkı sağladı.

Bunların yanı sıra yine düzenlemelerinde yer aldığı Kaş, Ne Farkeder, Canavar, Sandal, Boş Gemiler ve Kazılı Kuyum teklilerinde elektrik gitar, keyboard ve synthesizer enstrümanları ile çok yönlü müzisyenliğini dinleyiciye kanıtladı.

2021 yılında ise solo müzik kariyerine ilk adımını atmaya karar veren Engin Sevik; söz, müzik, düzenleme ve prodüktörlüğünü kendi üstlendiği ilk teklisi ''Rest'' ile kendine has tarzını sonunda bizlerle buluşturuyor. Mix'ini Tahsin Güngör Aktürk'ün yaptığı şarkının mastering'inde ise Yiğit Okyay Pekdemir imzası bulunuyor.

21.04.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM