Uriel Salnaitis'ten "Kaybolan Yıllar"

Uriel Salnaitis'ten

 Müzisyen Uriel Salnaitis, Hürrriyet'e verdiği röportajda onu motive eden noktaları şöyle açıkladı: Müziğe olan sevdam hiçbir zaman sona ermedi. Okul hayatım ve akabinde gelişen işlerim, her zaman müzik odaklı oldu. Müzik eğitimleri almaya özellikle dijitalleşen müzikle ilgili gelişmeleri takip etmeye her zaman devam ettim. Bu gelişim süreci beni Şahin Özer ile buluşturdu ve tekrar kendimi albüm hazırlıkları yaparken buldum.                                    

Uriel Salnaitis'ten

Projenin başlangıcında sadece çok sevgili Sezen Aksu'nun "Kaybolan Yıllar" şarkısını coverlayıp remix versiyon haline getirmeyi hedefledim. Ancak başarılı ve disiplinli bir şekilde çalışmamız sonucunda Şahin Özer ile iki single ve birçok sanatçının şarkılarının yer aldığı bir albüm çıkarmaya karar verdik ve akabinde anlaştık. Şimdilerde izinlerini aldığımız; Nilüfer "Eğrisi Doğrusu" Bendeniz "Ya Sen Ya Hiç", Seyyal Taner "Şiirimin Dili", Emel Sayın "Kız Sen İstanbul'un Neresindensin?", Anonim "Elvanlım", Avrupa'da ve Türkiye'de 1. Sıralarda listelenen ve Türkiye'de Ayşen'in "Nerdesin" olarak seslendirdiği Regina'nın "Day bye Day"...

Uriel Salnaitis'ten

Aysel Gürel'den Zeynep Talu'ya Onna Tunç'dan Garo Mafyan'a kadar Dev isimlerin 70'lerin 80'lerin 90'ların en hit şarkılarını albümümde seslendiriyorum. Bu projemizi daha fazla geliştirip Şahin Özer'le birlikte Volume 5'e kadar çıkartmak için ciddi şekilde çalışıyoruz.

Benimle birlikte projelerimizde mesleğinde kendini geliştirmiş işini çok büyük titizlikle yapan DJ'ler, Prodüktörler ve Aranjörler yer almaktadır. "Uriel Production" adında kendi kliplerimizi, fotoğraflarımızı da çektiğimiz bir şirketi de yönetiyorum. Single ve albümümüzde yer alan tüm parçalara klip çekeceğim. Bu eylemi, yapmış olduğum işlerde her bir parçaya önem verdiğimi yansıtmanın bir yolu olarak görüyorum.

29.04.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM