Feridun Düzağaç, İsimsiz Orkestra Eşliğinde Şarkılar Seslendirdi!

Feridun Düzağaç, İsimsiz Orkestra Eşliğinde Şarkılar Seslendirdi!

Feridun Düzağaç'ın İsimsiz Orkestra eşliğinde seslendirdiği şarkılarından oluşan "Sakin" albümü Sony Music etiketiyle yayınlandı. Her biri F.D.'nin müzik kariyerinde önemli yere sahip eserler arasından seçerek hazırladığı yedi şarkıdan oluşan özel repertuvar, (Seyrüsefer, Biçare, Özledim, Gönül, Çok Aşık, Beni Unutma, F.D.) İsimsiz Orkestra ile beraber kaydedildi.

Tüm söz ve müziklerin Feridun Düzağaç imzası taşıdığı albümdeki düzenlemeler ise Özgür Ulusoy (Seyrüsefer, Biçare, Özledim, Çok Aşık, Beni Unutma, F.D.) ve Gürkan Karaman'a (Gönül) ait. Albümün aynı zamanda açılış şarkısı olan ve geçtiğimiz hafta dijital müzik platformlarında yayınlanan "Seyrüsefer" şarkısının video klibi de albümle aynı anda müzikseverlerin beğenisine sunuluyor.

Sözü ve müziği Feridun Düzağaç'a, düzenlemesi ise aynı zamanda İsimsiz Orkastra'nın şefi Özgür Ulusoy'a ait olan şarkının video klip yönetmenliğini ise İlkay Muratoğlu üstlendi. Klip sanatçının çok sevdiği ve yılın büyük bir bölümünü geçirdiği Bozcaada'nın bağlarında pandemi koşulları da göz önünde bulundurularak iki kişilik bir ekiple, tek planda çekildi.

F.D. "Seyrüsefer" klibi ve "Sakin" albümünü kendisi için ne ifade ettiğini şöyle özetliyor: "Butik ve sade, böyle bir klip yapmak gerekiyorsu sanki. İnsanların pandemiden yeteri kadar bunaldığı ve mutsuz olduğu bir dönemde sevdikleri adamı doğanın ortasında izlemeleri yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Bu zor zamanlarda bana bir çeşit oksijen çadırı olan bu albüm için hem yönetmen İlkay Muratoğlu'na hem de İsimsiz Orkestra'ya çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız, iyi ki varız."

 

Feridun Düzağaç & İsimsiz Orkestra – "Sakin" albümü bugün tüm dijital müzik platformlarında, "Seyrüsefer" video klibi ise sanatçının Youtube Vevo kanalında yayında!

30.04.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM