Melike Şahin, New York Times Meydanı'nda!

Melike Şahin, New York Times Meydanı'nda!

  Spotify'ın, kadın müzisyenlerin seslerini yükseltmek ve her alanda olduğu gibi müzik sektöründe de var olan eşitsizlikle savaşmak için oluşturduğu EQUAL projesi yayına alındı. Farklı ülkelerden yüzlerce kadın sanatçının yer verildiği EQUAL projesinin Türkiye listesinin ilk kapak sanatçısı ise son dönemin en güçlü seslerinden Melike Şahin oldu. Melike Şahin, dünya çapında bir çok kadın müzisyenle birlikte New York Times Meydanı'ndaki tanıtım alanlarında Türkiye'den dünyaya sesleniyor.

2017 yılında başladığı solo kariyerinde Deli Kan, Sevmek Suçsa Suçluyum ve Tutuşmuş Beraber gibi hitleriyle milyonlarca dinlenmeye ulaşan ve ilk albümü Merhem'i 26 Şubat'ta Diva Bebe Records & Gülbaba Records etiketiyle yayınlayan Şahin; 2011 - 2017 yılları arasında kült saykedelik müzik grubu BaBa ZuLa'nın vokalliğini yaparak grupla birlikte 40'tan fazla ülkede performans sergiledi.

Melike Şahin, New York Times Meydanı'nda!


Sanatçının, prodüktörlüğünü ve sanat yönetmenliğini de üstlendiği Merhem albümünden Uykumun Boynunu Bükme parçasına EQUAL global listesinde yer verilirken; EQUAL Türkiye listesinde sözlerinde Mabel Matiz'in de imzası olan Nasır parçası bulunuyor.

01.05.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM