Ünlü şarkıcı Ceylan Koynat'tan "Yekten" Açıklaması!

Ünlü şarkıcı Ceylan Koynat'tan

 Müzik on Air'in haberine göre Geçtiğimiz yıllarda Demet Akalın'ın seslendirdiği 'Yekten' şarkısını YouTube kanalı için yorumlayan Ceylan Koynat, konuya açıklık getirdi.

Ünlü şarkıcı Ceylan Koynat, Müzikonair Instagram canlı yayınında Cüneyt Diktaş'ın konuğu oldu. Ceylan Koynat yaz aylarında art arda single çalışmalar yapacağını söyledi.

Ünlü şarkıcı, "Yaz aylarında art arda 2-3 tane single proje çıkacak. Ramazan'ı okumaları yaparak geçirdim. Şimdi sadece klibimiz kaldı. Nasipse şarkılar Haziran'da çıkar. Eser sahibi Sezgi. iki şarkı ondan çıkıyor. Bahtiyar Özdemir ile bir düet çalışmamız olacak. Bunun yanı sıar her hafta YouTube kanalına akustik şarkılar yüklemeye devam edeceğiz." dedi.

Geçtiğimiz yıllarda Demet Akalın'ın seslendirdiği 'Yekten' şarkısını YouTube kanalı için yorumlayan Ceylan Koynat, konuya açıklık getirdiği Koynat, "Yekten" için izni olduğunu ancak işlerin biraz karışık gittiğini söyledi.

Ünlü şarkıcı Ceylan Koynat'tan

"Yekten'i Daha İyi Okumuşum Ki Olay Oldu"

Ünlü şarkıcı, Bazı şeyleri ortaya dökseydim çok farklı şeyler çıkardı ortaya. O Whatsapp konuşmalarını falan. Ama iyi niyetli olduğum için bu kullanmak istemedim. Ben 'Yekten'i daha iyi okumuşum ki olay oldu. Kötü okusaydım gündem olmayacaktı sonuçta. İster kıskanın ister rahatsız olun."

Ceylan Koynat şöyle konuştu;

"Demet Akalın ile 'Yekten' mevzusu olduğundan beri insanlarda bana karşı bir algı oluştu. 'Hep başkalarının şarkılarını okuyorsun. Kendi şarkını oku artık". diye. Cover çalışmanın asıl amacı adı üstünde söylenmiş bir şarkıyı kendi yorumunuzla söylemek. Artık biz bütün eser sahiplerinden izin alıp paylaşıyoruz. Zaten bunun izinlerini alıyoruz. Aslına bakarsanız 'Yekten'in de izni vardı. İşler biraz karışıktı. Ben de iyi niyetli bir insan olduğum için. Bazı şeyleri ortaya dökseydim çok farklı şeyler çıkardı ortaya. O Whatsapp konuşmalarını falan.

Ama iyi niyetli olduğum için bu kullanmak istemedim. Bu şekilde asla gündeme gelmek istemedim. Ortada benlik bir şey yoktu. O şarkının da izni alıp okunulmuştu. Ben şarkı yazmıyorum. Bir şarkı yazmak gibi meziyetim yok. Bunu da nasıl anlatabilirim anlamıyorum. İnsanlar memnun ki milyonlarca kişi izliyor. Bu rahatsız olan kitle demek ki kötü kalpli. Ben 'Yekten'i daha iyi okumuşum ki olay oldu. Kötü okusaydım gündem olmayacaktı sonuçta. İster kıskanın ister rahatsız olun. Ben her hafta cover çalışmaları okumaya devam edeceğim"

 

15.05.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM