Eurovision Asia Projesi İptal Edildi!

Eurovision Asia Projesi İptal Edildi!

 Müzik on Air'in haberine göre Eurovision Şarkı Yarışması'nın Asya-Pasifik bölgesindeki ayağı olan Eurovision Asia projesi üzerinde uzun süredir çalışılıyordu ancak proje iptal edildi.

Avustralya'nın ulusal televizyon kanalı SBS, Eurovision Asia versiyonunun yapılması için 2016'da hazırlıklara başlamıştı. Hatta SBS, Asya-Pasifik bölgesindeki Eurovision'u 20 ülkenin katılımı ile 2017 yılında Avustralya'da gerçekleştireceklerini duyurmuştu.

Fakat etkinliğin sosyal medya hesapları 2017'de bütün güncellemeleri duraklatmış ve proje durma noktasına gelmişti. Ancak SBS Yetkilendirme Editörü ve Avustralya Delegasyon Başkanı Josh Martin, geçtiğimiz günlerde Tonight TV'ye şunları söyledi:

"Haklarımızı feshettiğimizi söylemek doğru olur. Bunu nasıl yapacağımızı bulmak için birkaç yıl harcadık ve ardından küresel salgın ortaya çıktı. Eurovision Asya, birkaç nedenden ötürü zor: saat dilimleri, dil engelleri, her türden sorun. Çok denedik ama bu asla tam olarak zorunlu kılamayacağımız bir şeydi. Bu, herhangi bir TV şovu gibi. Pek çok şeyi geliştirmeye çalıştık ama her şeyi düzeltemedik. Yani bu, herhangi bir nedenle, üzerinde çalışamadığımız bir şeydi."

Çok çaba gösterdiğini belirten SBS, 5 yıl boyunca Eurovision Asia için çalışmıştı ancak Josh Martin'in açıklamasıyla kanal, projeyi iptal ettiğini duyurdu.

27.05.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM