Ece Yağcı'dan Yeni "Başlangıç"

Ece Yağcı'dan Yeni

'Yarım Kalan Zamanlar' isimli single'ı ile geçtiğimiz Aralık ayında profesyonel müzik kariyerine başlangıç yapan Ece Yağcı, 27 Mayıs Perşembe Hardal Music etiketiyle tüm dijital platformlarda yayımlanan 'Başlangıç' isimli EP albümü ile dinleyicileri ile buluştu.

 Albümün çıkış parçası 'Kahramanı Benim Şarkıların'; sözleri ile duygusallığı, flamenko altyapısı ile kıpır kıpır bir ruh halini dinleyiciye enjekte ediyor. Şarkılarının tamamının söz ve müziği kendisine ait olan Ece'nin Albüm hazırlıkları pandemi koşullarında 4 ay sürdü.

 ALBÜM HİKAYESİ

 Hayatta herkes bir şeylere tutunmak ister; kimileri kariyere, kimileri paraya, kimileri aileye, kimileri aşka, kimileri yalnızlığa... Ben hayallerime tutunuyorum. Hayal etmekten, umut etmek vazgeçemem. Beni ben yapan budur.

Bu albümdeki şarkıların taslaklarını pandemi döneminde hazırlamıştım. Şarkıları dinleyen insanların kendi hikayelerinden bir parça bulduğunu hayal ederek yazdım sözleri. Çok zor bir dönemden geçiyoruz, umarım dinleyenlere güzel vakit geçirtir, onlara tutundukları şeyleri hatırlatır, şu trajikomik dünyaya faydalı bir iş yapmış olurum.

 

29.05.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM