Emir Aksoy "Tanışma" Şarkısını Dinleyici ile Buluşturuyor

Emir Aksoy

 Emir Aksoy yıllardır biriktirdiği şarkılarını bu yıldan başlamak üzere resmi olarak paylaşmaya hazırlanıyor. Sandıktan ilk çıkacak eser olan Tanışma, 11 Haziran'da yayımlanacak. "Tanışma'yı" Temmuz ayında yayımlanacak Toz takip edecek.

Sandıktan ilk çıkacak eser olan Tanışma'nın sözleri Long Way From Home, Evden Uzakta, Pürtelaş 3+1, Kitapçı, ve ben yalnız gibi kıymetli müzik programlarının yaratıcısı Levent Sevi'nin aynı isimli şiirinden.

Emir Aksoy

Sandıktan ilk olarak bu eserin çıkmasının bir diğer sebebi de ismi itibariyle "Tanışma'nın", Aksoy'un pek çok müzikseverle ilk kez tanışmasını simgelemesi.

Kıymetli bir kadronun çalışmasıyla son haline gelen "Tanışma'nın" düzenlemesi, miksi ve mastering'i Emre Malikler'e ait. Aynı zamanda kayıttaki gitarlar ve tuşluları seslendiren Emre Malikler'e tuşlularda Elif Dikeç eşlik ediyor. Eserin katman katman açılan yardımcı vokallerini ise Emir Bey projesinde uzun yıllar Emir Aksoy ile aynı sahneyi paylaşan Nilipek. üstlenmiş. Vokal kayıtları Şen Bakkal Stüdyoları'nda gerçekleşen eserin kapak fotoğrafı Aksoy'un analog fotoğraflarından seçilmiş. Aksoy'un sanatçı fotoğrafları ise Holly Fabienne tarafından Antalya'da çekilmiş.

Emir Aksoy

01.06.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM