Burhan Şeşen: 'Müzik Dünyasının Sesini Duyun!'

Burhan Şeşen: 'Müzik Dünyasının Sesini Duyun!'

 Medya Radar'ın haberine göre İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında kürsüyü Sanatçı Burhan Şeşen'e bıraktı. Şeşen, müzisyenlerin sorunlarını dile getirdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener, kürsüyü bir süreliğine Sanatçı Burhan Şeşen'e bıraktı. Şeşen, müzisyenlerin sorunlarını Meclis kürsüsünden dillendirdi.

Şeşen şu ifadeleri kullandı:

"100 binlerce sektör çalışanı ve bakmak zorunda olduğumuz ailelerimizle resmen yaşam mücadelesi veriyoruz. Hayatlarına kıyanlar, enstrümanlarını satanlar, yıllardır sahneye çıkabilmek, bir enstrüman çalabilmek için gecesini gündüze katan icracılar, besteciler, söz yazarları, yorumcular ve sektör emekçileri hiç bilmediğimiz iş kollarında üç kuruş paraya iş arar olduk.

Pandeminin ilk günlerinden beri Kültür Bakanı haricinde devletin en üst makamı müzik sektöründen hiç ama hiç söz etmedi. Tiyatrocu ve sinemacı arkadaşlarımız acil önlem paketlerinde yer aldılar ama bizler devlet babanın üvey evlatları gibi görüldük. En başından beri devletten beklentimiz; diğer iş kollarında uygulanan kademeli normalleşmenin bizim sektörümüze de uygulanmasıydı. Yoksa bize para verin, yardım edin diye sızlanmak, hep bir şeyler ister konumda olmak hiçbir müzisyenin tercih edeceği bir şey değil..." dedi.

TRT Yayını Kesti

Sanatçı Burhan Şeşen'in kürsüye çıkmasıyla birlikte TRT yayını kesti. Akşener de, grup toplantılarında söz verdiği misafirleri kürsüye geldiğinde TRT'nin yayını kesmesini eleştirerek Şeşen'e teşekkür etti.

Burhan Şeşen: 'Müzik Dünyasının Sesini Duyun!'

 

 

03.06.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM