Emrah Altun, Kalbim "Üşengeç" Diyor!

Emrah Altun, Kalbim

Genç ve yetenekli bir isim Emrah Altun, kendi bestesi olan ilk single çalışması "Üşengeç" i müzik severlerin beğenisine sundu.

Sözü ve müziği Emrah Altun'a, düzenlemesi Burak Acar'a ait olan şarkının mixi Utku Ünsal ve Mastering çalışması Emre Kıral tarafından yapıldı. Şarkının klip yönetmenliği Ezgi Yay, görüntü yönetmenliğini ise Fatih Çilingir üstlendi.

Emrah Altun "Üşengeç" Hit House Music etiketiyle  tüm dijital platformlarda yayında!

Emrah Altun, Kalbim

Şarkının hikayesi,

Uzun ve yorucu bir ilişkinin sona erdiğini hissettiğim bir dönemde, ne kadar özel başlasa da sonların aynı olduğunu fark ettim. Sonradan ödenen tüm emek ve bedeller aklıma gelince böyle kolay pes etmemem gerektiğini yazdım.

 Özlem zorlamaya başlayınca yeşil ışığı yaktım ve hasretin tam ortasından del geç dedim çünkü bazı duygular gerçektir ve mutlaka size galip gelir.

 Ben de hayatımdan insanları çıkarmayı sevmediğim için kalbimin unutamayacak kadar üşengeç olduğunu söyledim. Söz ve besteyi bitirdiğimde önce aranjörüm Burak Acar ile piyanoda demoyu okudum ve ardından aranjesini çalıştık.

Emrah Altun, Kalbim

 Okumalar için vokal koçu Fatih Ertür ile şarkının duygusunu çalıştık. Mix Utku Ünsal ve Mastering Emre Kıral dokunuşlarıyla şarkıyı tamamladık.

 Şarkının klibini genç ve yetenekli yönetmen Ezgi Yay üstlendi. Klip, sürrealist bir senaryo üzerinde çalışıldı. Tamamen VFX klip, benim için özgün ve heyecan vericiydi.

05.06.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM