Murat Özel'den COVID Şarkısı "Aşı Kafası (Karantina)"

Murat Özel'den COVID Şarkısı

Hayatımıza bir anda giren ve uzun bir dönemi kapsayan, hepimizde çok şeyi değiştiren, sevdiklerimizi bizden alan Covid zamanı müzisyenlerin de şarkılarında yerini almaya devam ediyor.

Bugüne kadar sadece OnAir Sahne tarafından Kıvanç Öner "İzole", Anıl Kaplanoğlu ft. Raven "Modern Hapis" ve son olarak Murat Özel ft. Varmeta "Aşı Kafası (Karantina)" yayımlandı.

Murat Özel şarkının çıkış hikayesini ise şöyle anlatıyor:

"Her şey aslında çok hızlı oldu. 2 haftalık tam kapanmada oldu bitti her şey. Türkçe Rap şarkılarını analiz edip yorumladığım reaction kanalımı takip eden 'Fvrkvvn' bana bir trap beat gönderdi ve hediye ettiğini söyledi. Gerçekten beğenmiştim ve en güncel konu olan Covid19 hakkında rap bir parça yapmaya karar verdim. 'Varmeta' ile de tam olarak aynı kanalla tanıştık. Reaction kanalım. Bana ulaştı ve rap şarkıların matematiğini irdeliyor, müzikalitelerini inceliyor olmamdan bahsedip beni onore etti.

Murat Özel'den COVID Şarkısı


Zaten hazırda bir beat vardı ve ft. yapmamamız için hiçbir sebep yoktu. Çok kısa sürede birlikte yazdık kaydettik, Onair Sahne de cesur sözler içeren şarkımızı hiç tereddütsüz yayımladı. Takım işi Aşı Kafası!"

Rock-Rap şarkı türünün güzel örneklerinden Aşı Kafası'nı tüm dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.

11.06.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM