Emir Aksoy 2. Teklisi Toz'u Nilipek. ve Kıymetli Müzisyen Dostlarıyla Seslendiriyor

Emir Aksoy 2. Teklisi Toz'u Nilipek. ve Kıymetli Müzisyen Dostlarıyla Seslendiriyor

11 Haziran'da paylaştığı ilk resmi teklisi Tanışma'nın ardından Emir Aksoy yıllardır biriktirdiği şarkılarını paylaşmaya ikinci teklisi Toz ile devam ediyor. Berat Örnek'in aynı isimli şiirinin Aksoy tarafından bestelenmesiyle ortaya çıkan Toz'da Aksoy'a sahnemizin kıymetli seslerinden Nilipek. eşlik ediyor.
Toz'un düzenlemesi şarkının 2013'teki ilk kaydını gerçekleştiren Yiğit Yemez'e* ve bu yeni versiyonu tekrar elden geçiren Emre Malikler'e ait. Şarkının miksi ve mastering'ini de üstlenen Malikler'i aynı zamanda kayıttaki gitar ve tuşlularda dinliyoruz. Aksoy'un eserlerinin iskeletini oluşturan gitar ve vokaller Toz'da Canberk Ünsal'ın güçlü ve karakteristik baslarıyla sarmalanıyor.

Emir Aksoy 2. Teklisi Toz'u Nilipek. ve Kıymetli Müzisyen Dostlarıyla Seslendiriyor

Şarkı Aksoy ile bir dönem aynı sahneyi paylaşan Berkay Küçükbaşlar'ın sade ve net davulları ile tamamlanırken, eserin bitiminde Can Güngör'ün klarnetinin tadı damakta kalan dokunuşlarıyla karşılaşıyoruz. Şarkının ikinci yarısında aynı zamanda Aksoy'un 2006-2014 yılları arasındaki uzun soluklu müzik projesi Emir Bey'de yardımcı vokal olarak yer alan Nilipek.'in masalsı sesini duyuyoruz ki bu da Toz'u bir Emir Aksoy & Nilipek. düetine dönüştürüyor. Vokal kayıtları Şen Bakkal Stüdyoları'nda gerçekleşen Toz'un kapak görseli Aksoy'un analog fotoğraflarından seçilmişken Aksoy'un sanatçı fotoğrafları ise Holly Fabienne tarafından Antalya'da çekilmiş.

* Şarkının 2013'te kaydedilen ilk versiyonu Tayfun Polat'ın derlediği Kompile Karga 4: Söz albümünde yer almıştır.

10.07.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM