"Youtube'da En Az İzlenen, En İyi Şarkılardır"

Her dönem kaliteli şarkılara imza atan Bahadır Tatlıöz, Müzik Habercisi'nde Michael Kuyucu'ya yaptığı açıklamada şöyle dedi: "Gerçekten hiçbir şeyin farkında değil artık insanlar. Oturduğu an 4 kişi bir arada sohbet edemiyor. Elinde cep telefonu var çünkü. 4 kişi arkadaşlarla buluşuyorsunuz o 4 kişi 10 saniye bir sohbet ediyor sonra telefona dalıyor. Yarım saat sonra kendilerine geliyorlar sohbet ediyorlar 2 dakika daha sonra tekrar telefona dalıyorlar. Bu arada gerçeklik algımızı tamamen kaybetmiş durumdayız. Herkes kendini o instagramda paylaştığı filtreli fotoğrafındaki insan zannetmeye başladı. Yani biz çok korkunç bir noktaya gidiyoruz.. Derinleştikçe çok başka hikayeler var tabii. Psikolojik boyutu da var, ekonomik boyutu da var. Etnik boyutuna kadar gidiyor. Peki şu an da 16-17 yaşındaki kız çocukları ailesine baskı yapıyor ben estetik ameliyatı olmak istiyorum diyorlar. Çünkü neden kendini selfie denen şekilde bir fotoğrafını çekiyor. O fotoğrafı filtrelerle düzeltip paylaşıyor. 16 yaşında bir kız ne kadar çirkin olabilir ya? Yani dünya güzelidir muhtemelen. Çocuk çünkü. Onu instagrama koyuyor ve manipüle edip instagrama koyduğu fotoğraf beğeniler ve güzel yorumlar almaya başlayınca kızın içgüdüsel olarak o fotoğraftaki insana benzemek gibi bir algısı oluşuyor ve estetik doktorlarına şu an giden kızlar çoğunlukla kendi instagramdaki fotoğraflarını gösteriyorlarmış. Ben buna benzemek istiyorum diyorlarmış. Kendi manipüle ettiği haline benzemek istiyorum diyorlarmış. Bu çok ciddi bir psikolojik sorun."

Müziğin kendisi için sözlü olmadığı vurgulayan Tatlıöz, müziğin içine söz girdiği zaman adının müzik değil, başka bir şey olduğunu söyleyen Bahadır Tatlıöz, "Benim için müzik sözlü olmayandır. Biz bir müzik sektöründen bahsediyorsak işin içine söz girdiği zaman onun adı başka bir şey oluyor. Sözlü müzik diyebiliriz. Çünkü müzik dediğiniz şey başkadır, şiir başkadır. İkisinin birleşiminden şarkı denen şey ortaya çıkıyor. O yüzden de ben insanlara müzik yapıyorum iddiasıyla var isem insanların karşısında ve ciddi bir sorumluluk taşıyorsam ben onlara müzik de yapmam lazım gerçekten. Benim geçmişim zaten enstrümanistlikten gelme enstrümantal müziklerden gelme. O yüzden şimdi o yanımı da mümkün olduğu kadar mümkün olan bütün projelerde göstermeye çalışıyorum." Diye konuştu.

"İyi şarkı kriterine bakmak istiyorsak gireceksiniz Youtube'a en az izlenen müzik videolarından başlayacaksınız" diyen Tatlıöz, Michael Kuyucu'ya "Çünkü şarkı edebiyatı, içindeki duygu ve kalitesi yukarı çıktıkça izlenimleri düşecektir. Bu kaçınılmaz bir son. Iyi şarkıya bakmak istiyorsanız en az izlenenlere bakacaksınız. Bana dediki ama sizin 150 milyon izlenen şarkılarınız da var. Yeterinde iyi değildi o yüzden dedim. O yüzden enstrümantel müzikler şu anda çok ciddi bir fedakarlık gerektiriyor. Yani kesinlikle masraf falan onu çıkarmayı bırakın masrafının %1'ini çıkartamazsınız. Onu da bırakın takdir göreceğiniz kesim bile çok ufaktır. Bunu yaparken hakikaten bir Don Kişotlukla yapıyorsunuz. Gerçekten bir kahramanlık olması gerekiyor." diye anlattı.

 

14.09.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM