Hayki&Can Kazaz Şansım Var

Hayki&Can Kazaz Şansım Var

Türk rap ve alternatif müziğinin iki sevilen ismi Hayki ve Can Kazaz, "Şansım Var"da bir araya geliyor. Hayki ve Can Kazaz'ın sözlerini birlikte yazdığı, Can Kazaz'ın gitarıyla ayrı bir renk kattığı 'Şansım Var', EB'in downtempo altyapısı ve trap soul sound'uyla dikkat çekiyor.
Sözü ve müziği Hayki ve Can Kazaz, düzenlemesi Erol Şahin imzası taşıyan şarkı, bir yandan sistem eleştirisi yaparken diğer yandan da her ne olursa olsun her zaman bir şansın, bir umudun olduğunu anlatıyor.
Can Kazaz ile uzun yıllardır birlikte müzik yapmak istediğini belirten Hayki, "Rap müziği sevdiğini ve ilgilendiğini bildiğim için bir teklifle gittim. O da bana demo bir şarkıyla geldi. Çok heyecanlandık. Trap soul bir iş çıktı ortaya. EB'nin muhteşem down tempo altyapısı ve Can'ın harika gitarları ve bizim vokal melodilerimizle sözler birleşince işte bu dedik" diyor.
Can Kazaz ise "Dürüst, samimi, eleştirel, yer yer kendimize yer yer sisteme sitem edip hepimizin yaşamında bir şansa sahip olduğumuz fikrini işledik" diyerek ekliyor: "Tek eksik farkındalık. İnsanları 'Benim de bir şansım var diye haykırmaya davet ediyoruz."
Şarkıyla birlikte görsel dünyasıyla da bir bütünlük ortaya koyulan şarkının klibinde ise yönetmen koltuğunda Bünyamin Ermiş oturuyor. İki farklı tarza sahip sanatçının biraraya geldiği "Şansım Var" tüm dijital platformlarda yayında.

24.09.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM