Cenk Eren: "Yaptığım Kolay Bir İş Değil"

Cenk Eren:

Yaptığı proje albümlerle adından sıklıkla söz ettiren Cenk Eren, Müzik Habercisi'nde Michael Kuyucu'ya konuştu! Proje albüm yapmasının haksız yere eleştirildiğini ima eden Cenk Eren, bu konuda üzerine çok geldiklerini söyledi.

Cenk Eren:
Eren, "Niye proje albüm yapıyorsun? diye üzerime çok geliyorlar. Niye efendim işte şarkı mı bulamadın proje albümü yaptın? Şarkı da bulunur. Şarkılar geldiği zaman ben okumuyor değilim ki. İyi bir şarkı bulursam onu da okurum. İyi şarkılardan oluşan bir albüm için yeterli şarkı bulursam yaparım ya da tekli single çalışması da yaparım. Biraz böyle proje albümü proje albümü hazıra konuyorsun diyorlar ama aslında bu hazıra konulan bir şey de değil tehlikeli bu yaptığım şey. Çok kolay bir iş değil. 4'te 4'ü başardım. Çünkü bunlar gerçekten insanların kolay kolay kabul edebileceği şarkılar değil. Çünkü bunu çok iyi yapmış zamanında yapanlar sahipleri. Herkese çok gibi geliyor ama kolay bir iş değil. Biraz onun için şey oldum ama şöyle düzeltelim onu son demeyeyim de belki bir süre ara verebilirim. Araya başka bir şeyler sıkıştırabilirim." diye konuştu. 
Cenk Eren:

Ferdi Özbeğen albümünün ikincisi için bir repertuvar çalışmasına başladığında, izin olarak şarkıları asla vermediklerini ve bu yüzden istediğini repertuvarı oluşturamayacağı için yapmadığını dile getirdi. Cenk Eren konuyla ilgili Michael Kuyucu'ya "1-2 çok güzel şarkı vardı ve maalesef olmazsa olmaz olacak şarkılardan 1-2 tanesi Lübnanlı bir bestecinin. Ben bu şarkıları alamıyorum vermiyorlar izin olarak. Asla vermiyorlar parayla pulla bir alakası yok. Eğer o şarkılarda 2. repertuvarda olmazsa 2. albüm 1. albümün gölgesinde kalacak. İyi bir repertuvar çıkartamadım açıkçası. İyi bir repertuvar çıkmayınca ben de yapmış olmak için yapmadım." diye anlattı. 

Cenk Eren:

25.09.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM