Çağlar Alkaç - Nereden Bileceksiniz?

Çağlar Alkaç - Nereden Bileceksiniz?

Ses tonunun Ahmet Kaya'ya benzetilmesiyle de dikkatleri üzerine çeken, kendine has ve özgün yorumuyla adından söz ettiren Çağlar Alkaç'ın, dans pop tarzındaki şarkısının sözü ve müziği kendisine, düzenlemesi ise Soner Kıvanç'a ait.
Ahmet Kaya'nın "Nereden Bileceksiniz?" Şarkısına Selam Duruşu
Merhum sanatçı Ahmet Kaya'ya olan hayranlığıyla da tanınan Çağlar Alkaç; söz ve müziği kendisine ait olan yeni şarkısının isminde "Nereden Bileceksiniz" diyerek büyük ustaya da bir selam duruşunda bulunuyor.
Davulda Cengiz Tural, bass gitarda Farhat Hasanoğlu, gitarda Ali Demirel'in eşlik ettiği şarkıda mix ve mastering ise Soner Kıvanç'a ait.
Klip Seti Dans Pistine Dönüştü
Yönetmenliğini Emrah Özbilen'in üstlendiği klip görüntüleri Masquerade Club İstanbul'da kaydedilirken, klipte Çağlar Alkaç'a kalabalık bir cast ve dansçı grubu eşlik etti. Sanatçının performansı ve yakışıklılığıyla da göz doldurduğu çekimler bir günde tamamlanırken, klip seti dans pistlerini de aratmadı. Single çalışmasının dikkat çeken fotoğrafları ise Metin Kuşçu'ya ait.
Çağlar Alkaç'ın "Nereden Bileceksiniz" isimli teklisi ve video klibi 1 Ekim'de Sony Müzik Türkiye etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında yayında olacak.
Çağlar Alkaç kimdir?
Çağlar Alkaç 1989 yılında Almanya Frankfurt'ta dünyaya gelmiştir. İstanbul ve Frankfurt'ta yaşayan sanatçı, aslen Ankaralı'dır.
Çağlar Alkaç henüz 6 yaşındayken dedesi Yusuf Alkaç'ın kendisine saz çalmayı öğretmesiyle müziğe olan ilgisini o yaşlarda kazanmıştır. Çocukluğu Ankara'da geçen sanatçı; müzikle birlikte futbol, dövüş sanatı gibi sporlarla uğraşmış, özellikle bir dönem Almanya'da profesyonel futbol yaşantısını sürdürmüştür.
21 yaşında Almanya Frankfurt'ta bir canlı müzik mekanı açıp sahne alan sanatçı, kısa sürede Almanya ve Avrupa'da ciddi bir dinleyici kitlesine ulaşmıştır. Tok bir sese sahip olan sanatçı özgün müziğin yeni sesi olarak görülmüştür.
2016 yılında "Yanacaksın" albümünü yayınlayan sanatçı, aynı yıl sanatçı Zeynep ile birlikte seslendirdiği "Sürü Sürü Aşklar" isimli şarkı ile de müzikseverlerden tam not almıştır. 2017'de "Ben Bilirim" EP'si ve 2019'da "Yüreğime Dokun" singleı ile müzikseverlerle buluşan sanatçının, söz ve müziği kendisine ait olan yeni çalışması "Nereden Bileceksiniz"i 1 Ekim 2021'de Sony Müzik Türkiye etiketiyle yayımlandı.

01.10.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM