Elif Sanchez Türküleri Dünyaya Tanıyor

Elif Sanchez Türküleri Dünyaya Tanıyor

Elif Sanchez, Türk Halk Müziği, Klasik Müzik ve Caz eğitimini harmanladığı müzikal tarzı ile Anadolu ve Azerbaycan coğrafyasının en sevilen türkülerini, kendine has yorumuyla adını taşıyan ilk albümü "Elif Sanchez" ile Pasion Turca etiketiyle tüm dijital platformlarda dinleyicilerle buluşturdu. 

Berklee 'den Mezun

Müzisyen bir aileden gelen ve 10 yaşına kadar ailesinden aldığı müzik eğitiminin ardından, İstanbul Devlet Konservatuvarından üstün başarı ödülü ile mezun olan Elif Sanchez, 2017'de Bill Pierce Ödülü ve Akdeniz Müzik Enstitüsü Ödülü'nü kazanarak Berklee College of Music'den mezun oldu. Elif Sanchez Boston'da kaldığı süre boyunca, 2015'te kurduğu "Mediant Collective" grubu ile 14 Grammy ödül sahibi Javier Límon'un dikkatini çekti ve "Refuge of Sound" projesine konuk sanatçı olarak davet edildi. 

Türkülerle İspanyolca Yanyana

Sanchez, 9 eserden oluşan ilk albümünde "Ay Oğlan Yiğit Misin", "Almanı Attım Xarala", "Bağlamam Perde Perde" gibi Anadolu ve Azerbaycan Türkülerini kendine has yorumu ve düzenlemeleri ile dinleyici ile buluştururken, aynı zamanda söz ve müziği Armando Manzanero'ya ait "Contigo Aprendi" şarkısını da İspanyolca olarak seslendiriyor.

Hayatımda Hep Birden Fazla Kültürle Yaşadım

İlk albümünü dünya müziğinin en önemli sesleri Buika, Loreena Mckennitt, Monica Molina, Pink Martini gibi isimlerle çalışan Pasion Turca etiketiyle tüm dijital platformlarda dinleyiciye sunan Elif Sanchez, "Bu albüm aslında 40 dakikalık bir biyografi ve herkese Elif'in gerçekte kim olduğunu anlatıyor. İstanbul'da ama Anadolu kültürüne sahip bir çatı altında büyüdüm. Uzun bir süre Amerika'da yaşadım. Dışarıda İngilizce konuşuyordum ama evimizin içinde her zaman Latin yemekleri ve İspanyolca vardı. Hayatımda her zaman birden fazla kültürle yaşadım. Bu albüm tüm o hayatları, kültürleri temsil ediyor. Bu albüm Caz, Latin gibi dünya müziği etkilerini barındıran Türk ve Azerbaycan türküleri albümüdür" yorumunu yapıyor.

İlk Çıkış: Ay Oğlan Yiğit Misin?

Tüm dijital platformlarda dinleyici ile buluşan albümün ilk teklisi, Sanchez'in özgün yorumuyla renklenen Türk Halk Müziğinin en sevilen türkülerinden biri olan "Ay Oğlan Yiğit Misin" oldu.

27.10.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM