Nihayet Elibol Rumları Neden Delirtti?

Nihayet Elibol Rumları Neden Delirtti?

Kırk altı yıl sonra ziyarete açılan K.K.T.C.'nin Maraş'ta klip çeken Nihayet Elibol, Kıbrıslı Rumların tepkisini aldı. Müzik piyasasında "Nini" adını kullanan genç yorumcu aldığı tepkiler üzerine "Ben böyle bir ırkçı tepki beklemiyordum. Siyasi mesaj da vermedim, sadece Maraş'ın tanınmasını istedim" dedi.

Nini, Kıbrıs ağzında "Bulamazsın" anlamına gelen "Bulamam" adlı şarkısı önce Kıbrıs'lı Rumların önde gelen gazetelerinden biri olan Cyprus Mail tarafından haber yapıldı.

Nihayet Elibol Rumları Neden Delirtti?

Öte yandan şarkı ve Maraş görüntülerini beğenen Türklerin övgü mesajları Nihayet'i mutlu etti. Nihayet (Ninni) "Maraş film ve klip çekimleri için çok güzel bir yer ve turistik bir yer. Rumlar da ziyaret ediyor ve durmadan fotoğraf ve video çekiyor. Şarkımda siyasi mesaj da vermedim, sadece Maraş'ın tanınmasını istedim, iyi de yaptım" yorumunu yaptı.

Nihayet Elibol Rumları Neden Delirtti?

Tüm bunlar yaşanırken Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar yaptığı yazılı açıklamada "Sanata ve farklılıklara hoşgörü, uygar yaşamın en önemli olgularından biridir." Dedi. Yeni Çağ Gazetesinin haberine göre Tatar, hoşgörü ve sağduyunun hüküm sürmesinin önemine dikkati çekerek Rumlara "itidal" çağrısında bulunan Cumhurbaşkanı Tatar, Nihayet Elibol'un çalışmalarının arkasında olduklarını belirtti. Ersin Tatar, Maraş açılımıyla dünya insanlığına hizmet edildiğini, Rumlara Taşınmaz Mal Komisyonuna başvuru yapıp hak sahiplerine mülklerine dönme fırsatı sunduklarını dile getirerek, bu bağlamda Maraş açılımının ne denli önemli bir adım olduğunun bir kere daha gözler önüne serildiğini kaydetti.

Nihayet Elibol Rumları Neden Delirtti?

Olay Şarkının Olay Klibi:

 

21.11.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM