Dario Moreno Öldü mü Öldürüldü mü?

Dario Moreno Öldü mü Öldürüldü mü?

"Deniz ve Mehtap" – "Hatıralar Hayal Oldu" gibi önemli klasiklerin yorumcusu olarak Türk pop müziğinin önemli yorumcularından biri olarak müzik tarihine geçen Dario Moreno'nun hayatı kitap oldu.

Müzik kariyerine Türkiye'de başladıktan sonra Avrupa'ya açılan ve orada da başarılı olan Dario Moreno'nun , sıkıntılı geçen çocukluk dönemi, yeteneklerinin keşfedildiği dönemler ve ülke dışına çıkan şöhreti dahil son günlerine kadarki her şeyi en ince detayına kadar anlatan kitabın yazarı Erkan Özerman.

Dario Moreno Öldü mü Öldürüldü mü?

Erkan Özerman, Remzi Yayınevinden yayınlanan "İzmir'li Dario" adlı kitabı için Cumhuriyet Gazetesine yaptığı açıklamada, Dario Moreno'nun ölümü ile ilgili bir gerçeği açığa çıkarttı. Erkan Özermen: "Söylentilerin çoğunluğuna karşın tek bir gerçek var. Yeşilköy Havaalanında uçağı kaçırınca görevlilerle yaptığı münakaşada yüksek tansiyon ve şeker olması nedeniyle beyin kanaması geçirip, maalesef yaşama veda etti. Dario Moreno 47 yaşında çok genç, en verimli döneminde bir anda dünyadan koptu gitti. Ama sesi kaldı, hala dinlenilen ve sevilen şarkıcı olarak yaşıyor." Dedi.

Dario Moreno Öldü mü Öldürüldü mü?

22.11.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM