Evrencan Gündüz, Babasını ve Dedesini Nasıl Anlattı?

Evrencan Gündüz, Babasını ve Dedesini Nasıl Anlattı?

Evrencan Gündüz temmuzda yayınladığı 'Anadolu Funk: Vol 1' albümünün ilk klibi 'Bir Öyle Bir Böyle( Jimi Hendrix)' 18 Kasım'da Youtube'da yayınlandı. Evrencan'ın, dedesi Adanalı Rıza'yı ve babası Asım Can Gündüz'ün Jimi Hendrix hayranlığını anlattığı şarkıya eşlik eden görüntüler Kalkan'ın Bezirgan Köyünde çekildi. Geçmişin güzel değerlerini bugüne taşıma iddiasıyla yola çıkan Evrencan Gündüz 'Bir Öyle Bir Böyle (Jimi Hendrix)' şarkısıyla eski ve yeni neslin beğenilerini bir araya getiriyor.

Yeni albümü Anadolu Funk: Vol 1'i 9 Temmuz'da çıkaran Evrencan Gündüz 70'lerde çok popüler olan "Anadolu Rock" sound'unu modern bir yorumla "Anadolu Funk"a dönüştürerek dinleyiciyi kimsenin birbirine yabancı olmadığı zamanlara götürmüştü. Evrencan büyük ilgi gören 'Bir Öyle Bir Böyle (Jimi Hendrix) ' şarkısını kliplendirdi. Hey Douglas ile ortak bir çalışma olan şarkı, albümün "Türk insanının kendini yuvada hissettiği , birlik ve aile olma kavramlarının tekrar hatırlandığı o günlere dönmek " misyonunu da kusursuz bir şekilde yerine getiriyor.

Klipte oynayanların Bezirgan köyünün sakinleri olduğunu söyleyen Evrencan Gündüz "Anadolu müziğini güncel funk ezgileriyle buluştururken sahip olduğumuz o candan , o hakiki değerleri bir kez daha hatırlatmak, anmak istedik.Bunu da deneyimleyebileceğimiz en güzel yer bir köydü ve yol bizi Bezirgan'a götürdü. Amacımız köy hayatının hem güzelliklerini hem zorluklarını anlamak; bir ağaca, toprağa, bir hayvana, hanelerine ama en başta birbirlerine nasıl sahip çıktıklarını görmek, neden milletin efendisi olduklarını anlamak ve atalarımızın bu denli başımızın üstüne koyduğu bu emekçi insanları yakından tanımaktı." dedi.

23.11.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM