Bruce Springsteen Kataloğunu Kaç Paraya Sattı?

Bruce Springsteen Kataloğunu Kaç Paraya Sattı?

Bruce Springsteen tüm kataloğunu 500 milyon dolarlık bir anlaşma ile Sony Music'e sattı. Kataloğunda 15 kez platin plak kazanan 'Born In The U.S.A' ve beş kez platin plak kazanan 'The River' da yer alıyor. 

Müzik Analiz , Bruce Springsteen katalog kayıtları Sony Music'e, edisyon kısmı da Sony Music Publishing'e ait olacak şekilde yapılan anlaşmanın değerinin 500 milyon dolar civarında olduğunu iddia etti.

Bruce Springsteen Kataloğunu Kaç Paraya Sattı?

Springsteen, 50 yıllık kariyeri boyunca Sony'nin Columbia Records'u için kayıt yaptı ve 1970'lerin ve 80'lerin en çok satan diğer yıldızları gibi, 80'lerin sonlarında plak şirketiyle yeniden anlaşarak albümlerinin haklarını almıştı.

RIAA'nın internet sitesine göre Amerika Birleşik Devletleri'nde 65,5 milyon satış rakamına ulaşan ve 15 kez Born In The USA ve 5 kez platin alan The River'ı içeren Springsteen albüm kataloğu, hâlâ en çok satanlar arasında yer alıyor. Billboard, Springsteen kataloğunun 2019 Ekim'de piyasaya sürülen 3 albüm (Western Stars, Western Stars film müziği ve Blinded By the Light film müziği) ile bir yılda yaklaşık 15 milyon dolar gelir elde ettiğini iddia ederek işin ekonomik boyutu hakkında ipucu verdi.

19.12.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM