Elçin Sangu'ya Büyük ŞOK!

Elçin Sangu'ya Büyük ŞOK!

Ünlü oyuncu Elçin Sangu, haksız yere sözleşmeyi feshettiği iddiasıyla eski menajeri Başay Okay tarafından açılan davayı kaybetti.

'Kiralık Aşk' dizisiyle büyük bir şöhret yakalayan Elçin Sangu'nun eski menajeri Başay Okay, daha önce yaptıkları sözleşmeye uymadığı için ünlü oyuncu hakkında tazminat davası açmıştı. "Hukuki işlem başlattık ama savaş açmadık" diyen Okay, "10 senedir menajerlik yapıyorum. Hem ben, hem de o oyuncu arkadaşımız bu durumun yaptığımız işlerin önüne geçmesini istemeyecektir. Bütün her şeyi hukuka bıraktık" demişti. Ancak taraflar uzlaşmadı ve dava uzadı.

Bilirkişi raporunda, Elçin Sangu'nun eski menajerine 3 milyon lira tazminat ödemesi gerektiği belirtildi. Bugün gerçekleşen duruşmada ise karar çıktı. 

Elçin Sangu davayı kaybetti. Mahkeme, ünlü oyuncunun Başay Okay'a 100 bin dolar tazminat (1 milyon 350 bin TL), rol aldığı reklamlarda Okay'ın hak ettiği 2 milyon 378 bin TL'yi 6 yıllık faiziyle ödemesini hükmetti.

Karar sonrası Elçin Sangu, avukatı Ali Demirel aracılığıyla şu açıklamayı yaptı:

Bilindiği üzere 2016 yılında aleyhimize açıklan ve yaklaşık 6 yıldır devam eden Elçin Sangu ve eski menajeri Başay Okay arasındaki ihtilafa yönelik yerel mahkemedeki yargılamanın son celsesi bugün itibari ile görülmüştür.

Açıkça hukuka, usule, içtihatlara, emsal Yargıtay ve İstinaf Mahkemeleri kararlarına aykırı olarak tesis edilen yerel mahkeme kararına karşılık, mevcut yargılama sürecinin devam ettiğini, kesinleşmiş bir karar olmadığını ve yasal hakkımız olan duruşma talepli İstinaf Kanun yoluna başvuracağımızı bildiririz.

Bu aşamada gerek dava konusundaki hakılılığımıza gerekse hukukun üstünlüğüne inancımız devam etmekte olduğunu, görülecek celseye konuyu takip etmek isteyen, basın mensupları da dahil olmak üzere bütün ilgilenenler davet edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

13.01.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM