Yeliz Yeşilmen: Türkiye'de Yaşanmış En Büyük Aşklarda Şiddet Vardı

Yeliz Yeşilmen: Türkiye'de Yaşanmış En Büyük Aşklarda Şiddet Vardı

Ali Uğur Akbaş ile boşanmasıyla gündeme gelen Yeliz Yeşilmen, geçtiğimiz günlerde yaptığı "Şiddet görmek istemeyen kadın çenesini tutsun" açıklaması ile eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti. Bugün '2. Sayfa' programına konuk olan ünlü isim, hem sözlerine açıklık getirdi hem de kendini savundu.

Yeliz Yeşilmen, "Geçtiğimiz hafta ortasından cımbızla bir kelime oradan bir kelime buradan olduğu için sanki ben 'evet çok güzel bir şey, evet susmadığınız için şiddet oluyor, evet siz susun ki olmasın' gibi algılandı. Bir kere önce baştan şunu söyleyeyim ben de bir magazin programı yorumluyorum. Oradaki canlı yayında bana bir soru yöneltildi oradan çıktı" dedi.

"Gazeteci arkadaşlarımız da sorunca ağzımından patavatsızca çıktı. Yay burcuyum, içim dışım bir" diyen ünlü isim, "Ama burada özü şu 'her aşkın içinde şiddet vardır'dan kastım; geçmişte de Türkiye'de yaşanmış en büyük aşklarda en büyük sevdalarda maalesef erkeklerin bakış açısı yüzünden belki sevmenin ayarını yapamadığı için... Bu bakış açısı değişsin. Şiddete karşıyız. İnsan ile hayvanları ayıran özellikler olmalı, konuşarak anlaşmalıyız. Geçmiş hayatta pek çok kadın maruz kaldı" ifadelerini kullandı.

14.01.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM