Rafet El Roman Kime 20 Bin EURO Tazminat Ödeyecek?

Rafet El Roman Kime 20 Bin EURO Tazminat Ödeyecek?

Söz yazarı ve besteci Kerim Neşe Büyükarslan, Rafet El Roman'a iki yıl önce açtığı davayı kazandı. Rafet El Roman'ın sahip olduğu RER Müzik ve Rafet El Roman Müzik şirketleriyle sözleşme imzaladığını söyleyen Kerim Neşe, sözleşmeye aykırı davranıldığını iddia ederek mahkemeye başvurdu.

Kerim Neşe Büyükarslan sözleşmede kendisine ait üç şarkı ve bir maksi "single albümün Emre Grafson Müzik'ten yayınlanacağını yazılmasına rağmen bu albümün "Rafet El Roman Müzik" etiketiyle yayınlandığını , albümde yer alan "Yadigar" adlı şarkıya klip çekilmediğini, "Lügat" isimli şarkısına da dönemin teknolojisinin altında kalitede bir klip çekildiğini iddia etti.

Rafet El Roman Kime 20 Bin EURO Tazminat Ödeyecek?

Hürriyet Gazetesinin haberine göre mahkemeye başvuran Kerim Neşe Büyükarslan verdiği dilekçesinde "Rafet El Roman ve müzik şirketlerinin tutumu Büyükarslan'ın yükselmesini engelleyici kötü niyetli bir tutumdur" iddiasında bulundu.

Mahkeme görülen dava sonucunda Rafet El Roman ile RER Müzik Yapım şirketinin 20 bin Euro cezai şart bedeli ödemesine hükmetti.

26.04.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM