Sıla'dan 6 Yıl Sonra Yeni Albüm: Şarkıcı

Sıla'dan 6 Yıl Sonra Yeni Albüm: Şarkıcı

Sıla'nın altı yıl aradan sonra sevenleriyle buluşacağı yeni albümü Sony Müzik Türkiye etiketiyle yola çıktı. Albümün habercisi niteliğindeki ilk eser olan 'Şarkıcı'nın klibi yayınlandı.

Müzikteki Sıla hasreti altı yıllık beklemenin ardından sona eriyor. Türk Pop Müziği'nin en güçlü kadın sanatçılarından Sıla'nın yeni albümü tamamlandı. 'Şarkıcı' adlı albüm 20 Mayıs'ta Sony Müzik Türkiye etiketiyle dinleyiciyle buluşacak. Albüme adını veren şiir biçimindeki ilk parça olan 'Şarkıcı'nın klibi bugün (13 Mayıs Cuma) Youtube'da yayınlandı. Albümün habercisi niteliğindeki klip, beş gün önce yayınlanan teaser'ı ile sosyal medyada büyük merak uyandırmıştı.

ŞİİRLE BAŞLAYIP ŞİİRLE BİTİYOR

Sıla'nın prodüktörlüğünü kendisinin yaptığı 'Şarkıcı'da 15 yeni şarkı yer alıyor. Şiirle açılan ve şiirle kapanış yapan albümün ilk klibi albümle aynı ismi taşıyan açılış parçası 'Şarkıcı'ya ait. Kendi yazdığı şarkıları seslendiren sanatçının ozan yönüne bir kez daha şahitlik ediyoruz.

Albüme adını veren 'Şarkıcı'nın sözleri Sıla Gençoğlu'na müziği ise Gürsel Çelik'e ait. Klibi Bedran Güzel yönetmenliğinde Kemerburgaz Kent Ormanları'nda çekildi.

14.05.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM