Mehmet Ali Erbil: 'İyi niyetim suistimal ediliyor'

Mehmet Ali Erbil: 'İyi niyetim suistimal ediliyor'

'Kaçış sendromu' (Systemıc Capillary Leak Syndrom) hastalığı nedeniyle bir dönem zor günler geçiren Mehmet Ali Erbil, önceki akşam bir ödül törenine katılmıştı. Erbil'in gecenin sunuculuğunu yapan Melike Öcalan'a; "Elimi değdirdiğim meşhur oluyor ama sana değdiremedim" demesi magazin gündemine bomba gibi düştü. Tepki çeken sözlerin ardından Mehmet Ali Erbil, sessizliğini bozdu.

Mehmet Ali Erbil, dört yıl önce evinin banyosunda ayağının kayması sonucu düşmüş ve kırılan kaburgaları akciğer zarını yırtarak iç kanamaya neden olmuştu. Kaçış sendromu (Kılcal damarlardan sıvı sızıntıları sonucu kan basıncında hızlı düşüş ile ilişkili akut ve şiddetli tekrarlayan ataklar) hastalığı da nükseden ve bu süreçte ekranlardan uzak olan Mehmet Ali Erbil, başarılı geçen tedavisinin ardından eski günlerine geri döndü.

Mehmet Ali Erbil, ödülü vereceği anlarda törenin sunucusu Melike Öcalan'a yönelerek, "Çok güzelleşmişsin sen. Elimi değdirdiğim herkes meşhur oluyordu. Bir sana değdiremedim elimi" ifadelerini kullandı. Neye uğradığını şaşıran Öcalan, bu sözlerin ardından "Ben şoktayım. 20 yıldır başıma böyle bir şey gelmedi" ifadelerini kullanmıştı.

Tv8'de ekranlara gelen 'Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa' programının canlı yayınına telefonla bağlanan Melike Öcalan, Erbil'in sözleriyle ilgili konuştu.

"Çok sevdiğimiz, değerli bir abimizin ödül gecesinde böyle bir şeyin konuşuluyor olması can sıkıcı" diyen ünlü isim, "Küçük yaşlardan beri sektördeyim ve içinde yer almak istemediğim bir durumun içinde kaldım. Üzücü bir şey. Konu farklı yerlere gidecek diye sakin kalmaya çalıştım" ifadelerini kullandı.

Mehmet Ali Erbil önceki gün Bebek'te bir mekanda kardeşi Mustafa Erbil ve yakın dostlarıyla otururken objektiflere yansıdı. Erbil yakın zamanda tiyatro sahnesinin olacağını söyledi. Ünlü komedyen ve sunucu dizi teklifleri geldiğini ancak doktorunun da tavsiyesi ile bu tekliflere sıcak bakmadığını söyledi. Erbil program formatlarına daha sıcak baktığını da sözlerine ekledi.

Ünlü sunucu son zamanlarda polemik yaşadığı Melike Öcalan ile ilgili gelen sorulara ''Yanlış anlaşıldığımı ve iyi niyetimin suistimal edildiğini daha önce de açıkladım. Ben zaten ona takılmıştım herkese takılıyorum ben. Neden böyle tepkiler geliyor anlamış değilim'' dedi.

17.05.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM