Öykü Karayel: Hiçbir şey düşünmeden kafamı boşaltmaya ihtiyacım varmış

Öykü Karayel: Hiçbir şey düşünmeden kafamı boşaltmaya ihtiyacım varmış

'Bir Başkadır' dizisinde canlandırdığı Meryem karakteriyle uzunca bir süre gündemde kalan Öykü Karayel, YouTube'da yayınlanan 'Teras Noir' programına konuk oldu. İşte ünlü oyuncunun açıklamalarından kesitler...

Şarkıcı Can Bonomo ile mutlu bir evlilik sürdüren ve Nisan 2021'de anne olan Öykü Karayel, "Dünyaya bir çocuk getirmek yaratıcı tarafını nasıl etkiledi?" sorusuna şu yanıtı verdi: "İçgüdüsel olarak yaratıcı enerji zaten hamilelik döneminde başlıyor. O açık zihinle bir şeyler üretmek istiyorsun. Ama yoğun set zamanlarında da kafamızı boşaltmak için bazen bomboş şeyler izlemeye ihtiyaç duyabiliyoruz. Çünkü öylesi bir yoğunluk çocuk olmasa da birçok zaman yaratıcı tarafımızı törpüleyebiliyor."

"O yüzden mümkün olduğunca hiçbir şey düşünmeden kafamı boşaltmaya ihtiyacım varmış diyebilirim. Tüm bu deneyimlerin bilinçaltında birikip, sırası geldiğinde bir anda ortaya çıkacağını düşünüyorum. Çünkü o hissiyat geldiğinde 'Neyse ya şu an ümitlenmeyeyim, bunları yapacak alanım da yok. Zamanı gelecek' diyorum."

Öykü Karayel, "Bir Başkadır dizisindeki 'Meryem' karakterinin senin için kişisel bir tarafı var mı?" sorusunu ise şöyle cevapladı:

"O insan içimde var bir şekilde. Nereden olduğunu bilmiyorum ama çok bilindik ve tanıdık. Bu doğrultuda bu işin buna çok fazla alan tanıdığını söyleyebilirim. Bir yandan yadsınamaz bir senaryo da var. Oyunculuğa dair o kadar elverişli diyaloglar var ki es'lerine dur noktalarına kadar belirlenmiş halde."

17.05.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM