Beyazıt Öztürk: 1.5 senedir heykel yapıyoruz!

Beyazıt Öztürk: 1.5 senedir heykel yapıyoruz!

Beyazıt Öztürk, önceki gün İzmir Alaçatı'da bisiklet sürerken görüntülendi. Görüntülendiği fark eden şovmen, hemen bisikletini kenara çekerek, Basın mensuplarıyla ayaküstü sohbet etti. İşlerin azalmasından dolayı artık İstanbul'a çok az gelip gittiğini söyleyen Öztürk, "Annemle birlikte daha çok burada kalıyorum, ona da iyi oluyor. Bol bol spor yaparak, vakit geçiyorum. İstanbul'da rahat yapamıyorsun, burada daha güzel keyifli oluyor" dedi.

"Kilo vermişsiniz?" yorumu üzerine ünlü şovmen, "Verdik verdik, bak bunlar güzel konular. Yüklen bu konulara, buralardan gidelim. Reklam çekimimiz var. Ondan sonra televizyon işi var. Onu için de kendimize bakmakta fayda var" diyerek güldü.

Yeni bir proje ile ekrana dönüp dönmeyeceği merak konusu olan Beyazıt Öztürk, "Ekranları özlediniz mi?" sorusu yöneltilince şu ifadeleri kullandı:

'O Ses' yarışması vardı. Bu sene olacak mı, olmayacak mı belli değil. Onlara Acun (Ilıcalı) bakıyor, onun da haberi gelir. Onun dışında eylül ayında (reklam yüzü olduğu tekonoloji firması ile) bütün malzemelerin ve fabrika atıklarından Eskişehir'de bir heykel atölyesi kurduk. Yaklaşık 1.5 senedir orada heykel yapıyoruz. Televizyon atıkları, kablolar... Fabrikadan çıkan atıklar ile 15 tane büyük boyutlarda heykel yaptık. Konsepti Kadın Voleybol Milli Takımı. Firma takıma sponsor olduğu için onların figürleri üzerine yaptık heykelleri, enteresan bir şey oldu. Benim de esas meslek okuldan, pandemi döneminde aklımıza geldi 'Yapalım mı?' dedik, şirket de 'Hadi yapalım' dedi. Sağ olsun hocalardan 1-2 arkadaşım destek attı. Eylül ayında Zorlu'da bir sergi düşünüyoruz.

53 yaşındaki komedyen, "Yeni projeler var mı? sorusuna, "Kafamda genel kültür üzerine yarışam programı var, şu an pişirmeye çalışıyoruz ekiple beraber. Belki 'Beyaz Show' yeniden olur. Onunla ilgili belki bu sene, belki önümüzdeki sene dünya turnesi planlıyorum. Acun'dan haber bekliyoruz, 'Ne olacak ne bitecek' diye. Şimdi burada yazıyorum da 22 sene 'Beyaz Show', radyo... Birçok hatıra ve görüntü var. Bütün bunları nasıl değerlendirebilirim ne yapabilirim? Yeni bir oyun çıkartabilir miyim? Yoksa bu yeni dijital kanallara bunlarla ilgili yeni bir şey mi yapabilirim? Kafamda bunları oturtmaya çalışıyorum. İçime sinecek güzel bir proje olsun. Artık dijital kanalarımı, iş kanallarına mı? Bir tanesine yapılacak, içeriğine göre şekillenecek" yanıtını verdi.

"Talk show'lar artık sizin ve Okan Bayülgen'in programları gibi tutmuyor" sorusu üzerine, "Okan mı dedi bunu? Okan söyleydi güzel olacaktı" diyerek muhabire takılan Öztürk, şöyle konuştu: Biz tabi çok uzun yıllar yaptık. Okan hala devam ediyor, ona buradan çok selamlar. Bizimki çok 'miş' hale gelmişti. Koltuklar, dekorlar... Yenilerden İbrahim Selim'i çok beğeniyorum, çok değişik işler yapıyor. Diğer yapanlarda bizim gibi büyük dekorlar, büyük seyirciler olmadı, daha küçük tuttular. Aslında onlarınki de talk show; dekoru büyüteceksin, aksiyonu fazlalaştıracaksın. Biz skeç yapıyorduk, onlar çekiyor. Bizim programların malzemesi fazlaydı, onlarda daha sohbet ağırlıklı. Biz iyi yaptık, güzel yaptık, hakkkını vererek yaptık diyelim.

19.06.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM