Özge Özder'den 'Sadakatsiz' itirafı: Hiç kimse anlamadı

Özge Özder'den 'Sadakatsiz' itirafı: Hiç kimse anlamadı

Final yapan Sadakatsiz dizisinde Derya karakterine hayat veren Özge Özder, Hülya Koçyiğit'in sunduğu, 'Film Gibi Hayatlar' programına konuk oldu. Mayıs ayında Kanal D'de final yapan 'Sadakatsiz' dizisiyle ilgili bir itirafta bulundu. Şubat 2021'de kızı Eva Luna'yı kucağına alan Özder, anneliğin hayatına kattığı anlamını anlattı.

Özge Özder, "Daha önce hayvanlarla ilgili çalışmalarım oldu, onlara annelik yaptım. Ama insanın kendi evladı olması çok başka, çok duygusallaştım. Bebeklerle ilgili herhangi kötü bir şeye hiç tahammülüm kalmadı. Annelik biraz açık yara gibi, dokunduğunuz anda gidiyor. Empati duygusu çok daha yüksek oluyor" dedi.

Hamile olduğunu 'Sadakatsiz' dizisinin setinde öğrenen oyuncu, yapımcı Fatih Aksoy'un bu konuda kendisine çok destek olduğunu söyledi. "Ben işi kabul etmiştim. Anlaştıktan sonra öğrendim. Doktorun, 'Sizde kalsın henüz ailelere söylemeyin, ne olur ne olmaz' dediği dönem oldu. Ama beklersem sanki oradan bir şey gizlemiş gibi olacağım." "Belki yollarını başka bir oyuncu ile devam edecekler. Çok kritik bir şey bu. O yüzden eşimden sonra ilk öğrenen Fatih Bey oldu. O da sağ olsun, çok babacan, çok kucaklayıcı bir insan. 'Ben bebeklerin uğruna çok inanırım. Bir bebek uğur getirir' dedi. 'Pandemi var, ayağımı uzatacağım, dışarı çıkmayacağım' demezsen biz seninle devam etmeyi çok isteriz' dedi."

"Rolde ufak değişiklik yaptık. Beni çok ekonomik kullandılar. Haftada bir ya da iki gün sete gittim. Hamilelik döneminde mesleğinden uzak kalmadığını belirten Özge Özder, "Doğuma iki gün kala setteydim. Doğumdan üç hafta sonra da geri döndüm. Fatih Bey'e bir söz verdim."

'Öyle baklava börek yiyerek, kendine kötü davranarak bir hamilelik geçirme hemen de bize geri dön, bizi zor durumda bırakma' dedi. O bana o imkanı verdi, ben de var gücümle hemen sete geri döndüm. Hiç kimse de bir şey anlamadı" ifadelerini kullandı.

'Umutsuz Ev Kadınları', 'Mucize Doktor' ve 'Sadakatsiz' gibi büyük ilgi gören uyarlama dizilerde rol alan oyuncu, "Bunu bence en iyi yapan ekip MF ve MED Yapım. Bence bunun sırrı da toplumsal gerçekliği unutmadan onu uyarlayabilmek. Yoksa çok emanet kalıyor, bize ait değilmiş hissi veriyor. O konuda Fatih Aksoy çok güzel analiz ediyor ülkeyi ve bu anlamda senaristlere çok güzel notlar veriyor. Öyle ilerletiyorlar ve başarıyı da yakalıyorlar" şeklinde konuştu.

17.07.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM