Rafet El Roman Kimi Mahkeme Verdi?

Rafet El Roman Kimi Mahkeme Verdi?

Doksanlara bomba gibi girmişti. Sonra biraz tempo düşürdü, ama hala bir albüm bir şarkı yaptı mı diğer tüm müzisyenlerden farklı olduğunu gösteriyor.

Rafet El Roman en müzik şirketi Universal müziğin kendisine 2011 yılından beri telif ödemediğini iddia ederek 100 bin liralık bir dava açtı.

Rafet'in kariyerinin ilk on yılını içeren albümleri şu an bu müzik şirketinde. Yani Rafet El Roman'ın en baba şarkıları bunlar. Rafet El Roman bu şarkılarının izinsiz kullanıldığının iddia ederek şarkılara ve onun icralarına yönelik tecavüzü önlemek için bu davayı açmaya zorunlu olduğunu söyledi.

Dava dilekçesinde Rafet El Roman ve avukatı "Mahkeme eser işletme belgelerinin Universal Müzik şirketine karar vermiştir. Böylece davalı Avrupa Müzik şirketinin Rafet El Roman'a ait eser ve icraları izinsiz kullandığı ortaya çıkmıştır. Avrupa Müzik şirketinin yönetim kurulu başkan C.E. 'in sahte belgelerle kendisi dava dışı Universal Müzik şirketinin müdürü gibi taıtım devir sözleşmeleriyle kendisine geçirdiği, şarkıcıya ait eser ve icralara yönelik tecavüzün önlenmesi için bu davayı açmak zorunlu hale geldi" diyerek ifade etmişti.

Dava geçtiğimiz günlerde İstanbul Fikri Sınai Haklar Mahkemesinde başladı. Duruşmada mahkeme, dosyanın bilirkişiye gönderilmesine karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

25.07.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM