Zakkum Gitti Depremi Sürüyor!

Zakkum Gitti Depremi Sürüyor!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen konserler kapsamında, Zakkum dün akşam Şanlıurfa'da sevenleri ile buluşmasının ardından hala konuşulmaya devam ediyor. Grubun "Aydınlık karanlıktan korkmaz" paylaşımına Belediye Başkanından tepki geldi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül , Zakkum grubunun hemen özür dilemesini gerektiğini söyledi.

Zakkum grubunun kentteki konseri öncesi farklı kesimlerden tepkiler yükselirken, Zakkum'da konser sonrası açıklama yapmıştı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'de Zakkum'un açıklamalarına tepki gösterdi.

"Fikirlerini özgürce ifade edenler ne din istismarcısı ne de karanlık beyinlerdir." diyen Beyazgül, Zakkum'dan özür beklediklerini belirterek, şunları kaydetti:

 "Şanlıurfa'da yaşayan 2,5 milyon nüfusun kardeşliği düsturuyla yola çıktık. Fikirlerini özgürce ifade edenler ne din istismarcısı ne de karanlık beyinlerdir. Bu tür itham sahiplerinin yanlışlarından dönme erdemini ve özür dilemelerini bekliyoruz.

Öte yandan konsere giden binlerce kişi bizimdir ve kardeşimizdir. Kardeşliğin şehrinde kardeşçe yaşayıp yolumuza devam edeceğiz."

13.09.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM