Umut Kuzey'den Yeni Albüm: 'Tek Başımıza'

Umut Kuzey'den Yeni Albüm: 'Tek Başımıza'

Umut Kuzey, uzun bir aradan sonra "TEK BAŞIMIZA" isimli yeni albümünü dinleyicilerle buluşturuyor.

Rock müziğin önemli isimlerinden Umut Kuzey, yepyeni bir albüm ve birbirinden güzel şarkılarla geliyor. Arpej Yapım etiketiyle 23 Eylül'de yayınlanacak "TEK BAŞIMIZA" albümünün prodüktörlüğünü Özlem Özbakan, aranjörlüğünü ise İskender Paydaş üstlendi. 10 şarkının yer aldığı albümde Umut Kuzey'e İskender Paydaş, Tarkan Gözübüyük, Metin Türkcan, Gültekin Kaçar gibi önemli müzisyenler eşlik etti. Albümde Umut Kuzey'in yeni şarkılarının yanı sıra Sezen Aksu'dan "Gidiyorum", Üç Hürel'den "Bir Sevmek Bin Defa Ölmek Demekmiş" gibi sevilen hitlerin coverları da yer alıyor.

Albümde yer alan ve aynı ismi taşıyan "TEK BAŞIMIZA" şarkısı, albümden bir hafta önce 16 Eylül'de tekli olarak dijital platformlarda dinleyicilerin beğenisine sunulacak.

"BU ALBÜM KARİYERİMİN MİHENK TAŞI OLARAK BANA UMUT, SİZLERE GÜZELLİKLER GETİRSİN"

Umut Kuzey, "Tek Başımıza" albümünü müziğe ilk başladığı yıllarda hayalini kurduğu rüya kadro ile tamamlamış olmanın mutluluğu ve gururunu yaşadığını belirterek, albümle ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Müziğe ilk başladığım yıllarda hayalini kurduğum rüya kadro ile bu albümü tamamlamış olmanın mutluluğu ve gururu içerisindeyim. Değerli müzik adamı, efsane şarkılarda imzası bulunan İskender Paydaş'ın aranjörlüğünü üstlendiği ve davullarını çaldığı, mütevazılığı ve bilgeliği her kesimin takdirini görmüş değerli müzik adamı Tarkan Gözübüyük'ün bas gitarlarını çaldığı, profesyonel müzik hayatıma başladığım ilk günden bu yana yanımda olmuş değerli dostum arkadaşım Türkiye'nin önemli gitar virtüözlerinden Metin Türkcan'ın gitarlarını çaldığı bu albüm kariyerimin mihenk taşı olarak bana umut, sizlere güzellikler getirsin."

 

13.09.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM