Roger Waters Hangi Ülkenin Ölüm Listesinde?

Roger Waters Hangi Ülkenin Ölüm Listesinde?

Rusya'nın Ukrayna ile yaşadığı gerilimde Amerikan ve emperyalist karşıtı yorumları ile dikkatleri çeken ve bu yorumlar yüzünden Polonya'da vermeyi planladığı konseri iptal edilen Pink Floyd grubun solist Roger Waters dünyaca ünlü Rolling Stones Müzik dergisine verdiği röportajda şok sözleriyle yine gündem oldu.

Roger Waters, " Ben Ukrayna hükümeti tarafından desteklenen bir ölüm listesindeyim. Son zamanlarda insanları öldürdüler... Ama sizi öldürdüklerinde, fotoğrafınızın üzerine 'tasfiye edildi' yazıyorlar. Ben de o fotoğraflardan biriyim." dedi.

Roger Waters Hangi Ülkenin Ölüm Listesinde?

Ukrayna'daki savaş için Batılı hükümetleri suçlayan Waters, "Rusya, Batılı hükümetlere diplomatik önlemler önererek 20 yıl boyunca Ukrayna'dan kaçınmaya çalıştıktan sonra Ukrayna'yı işgal etmeye teşvik edilmemeliydi." Diyerek Rusya'nın batılı güçler tarafından bu savaşa itildiğine dair görüşlerini yeniledi.

Roger Waters, "Rus ordusunun Ukrayna'da gerçekleştirdiği vahşet" hakkında bir soru sorulduğunda ise "Size az önce Batı propagandası olarak tanımladığım şeylere ilişkin (o raporları) gördünüz. Rus propagandası demenin tam tersi; Ruslar bizim seçimimize müdahale etti; Ruslar bunu yaptı. Hepsi yalan, yalan, yalan, yalan." Şeklinde cesur açıklamalarda bulundu.

07.10.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM