Fatih Kısaparmak'tan Merakla Beklenen 20. Albüm!

Fatih Kısaparmak'tan Merakla Beklenen 20. Albüm!

Müziğimizin usta yorumcularından Fatih Kısaparmak'ın uzun zamandır özlemle beklenen 20. albümü "Bu Şehir Benden Sorulur" müzikseverlerle buluşuyor. Kısaparmak, yine dillerden düşmeyecek besteleri ve şiirleri ile sevenlerini selamlamaya geliyor.

1987 yılında çıkardığı ilk albümü 'Kilim' ile satış rekorları kırarak büyük kitlelere ulaşan Fatih Kısaparmak, bugüne kadar, derlemelerinin yanı sıra farklı tarzlarda 300'e yakın besteye imza attı. Yeni albümüyle adından bir kez daha söz ettirecek olan Fatih Kısaparmak, geleneği bozmayarak kendine özgü müzikal çizgisindeki herbir parçasıyla sevenlerinin kalplerine ve ruhlarına dokunacak.

Uzun süredir titizlikle çalıştığı "Bu Şehir Benden Sorulur" isimli albümünün hazırlıklarını tamamlayan usta yorumcunun 12 parçadan oluşan albümü, romantik sevda şarkıları, özgün eserler ve çağdaş türkü formundaki bestelerden oluşuyor. Eserlerin sözleri ise Fatih Kısaparmak'ın yanı sıra Şebnem Kısaparmak, Yusuf Hayaloğlu, Ahmet Selçuk İlkan ve Adnan Ergil'e aitken, albümün aranjörlüğünü ise ünlü bağlama sanatçısı Ahmet Koç ile Fatih Kısaparmak'ın oğlu Kaan Kısaparmak üstlendi. Usta yorumcu Fatih Kısaparmak'ın sevenlerine anlamlı bir sürprizi daha var. Albümünde oğlu Kaan Kısaparmak ile düet yapan usta yorumcu, yine Kaan Kısaparmak'ın 4 bestesini seslendirdi.

02.11.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM