Gigi Hadid, Twitter hesabını sildi: Nefret ve bağnazlığın çöplüğü!

Gigi Hadid, Twitter hesabını sildi: Nefret ve bağnazlığın çöplüğü!

Ünlü model Gigi Hadid, Elon Musk'ın satın almasının ardından Twitter'ı bıraktığını duyurdu. Hesabını silen Hadid, "Twitter, yeni yönetimiyle git gide daha fazla nefret ve bağnazlığın çöplüğü haline geliyor" ifadelerini kullandı.

27 yaşındaki model, Instagram üzerinden yaptığı duyuruda, insan hakları birimi üyeleri de dahil olmak üzere Twitter'daki toplu işten çıkarmalar nedeniyle hesabını kapattığını söyledi. Konuyla alakalı açıklamada bulunan Hadid, "Uzun zamandır ama özellikle de yeni yönetimiyle Twitter, git gide daha fazla nefret ve bağnazlığın çöplüğü haline geliyor. İçinde bulunmak istediğim bir yer değil" ifadelerini kullandı. Platformda yer alan hayranlarından özür dileyen Gigi Hadid, hayranlarıyla İletişim halinde olmayı sevdiğini dile getirerek, "Buranın ne herkes için güvenli bir yer olduğunu ne de zarardan çok fayda sağlayacak bir sosyal platform olduğunu söyleyebilirim" şeklinde konuştu.

Elon Musk, Twitter'ı 44 milyar dolara satın almasının ardından bir hafta geçtikten sonra, şirket çalışanlarının yarıya yakınını ani bir şekilde işten çıkarmıştı.

08.11.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM