Murat Kaya'dan 'Tuzlu Aşk'

Murat Kaya'dan 'Tuzlu Aşk'

Murat Kaya, "Tuzlu Aşk" isimli tekli şarkısının tüm gelirinin yarısını deprem bölgelerinde yaşayan kimsesiz, okul eğitimi ve psikolojik destek gibi ihtiyacı olan tüm çocuklar yararına kullanılması için 1 yıl boyunca UCIM derneğine bağışlıyor.

Sanatçı, müzisyen, müzik öğretmeni Murat Kaya yaklaşık bir buçuk yıllık aranın ardından, üzerinde titizlikle çalıştığı 'TUZLU AŞK' isimli yeni teklisini, İrem Records etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlıyor. Şarkının sözü ve müziği Murat Kaya'ya, miks, mastering ve düzenlemesi sanatçının 2018'de piyasaya çıkardığı "Dönüş'' isimli albümünde yine birlikte çalıştığı, Yedi Karanfil enstrümantal serisinin bir kısmı, Alpay, Mümin Sarıkaya, Kubat, Serkan Çağrı, Işın Karaca, Volkan Konak gibi önemli isimlerin de albümlerine düzenlemeleriyle katkı sağlayan müzisyen, aranjör Cihan Sezer tarafından gerçekleştirildi.

Murat Kaya, 'Tuzlu Aşk' tekli şarkısında yine kendi sesinin, kendi derinliğinin duygusal izinde olmayı önemsemiş görünüyor. Türkiye'nin protest karakterli bas bariton vokal şarkıcıları arasında gösterilen Murat Kaya, 2003 yılında dünya düzeyinde bir sanatçı olan Selda Bağcan'ın en çok satan 'Anne Ben Geldim/Sivas'ın Yollarına' adlı solo albümünde seslendirdiği Ahmet Kaya anısına bestelenmiş 'Ahmedim' isimli eserin de söz, müzik, kayıtlarına imza attı.

'Yaşarken her defasında kendi şarkılarımın duygusal yolculuğuna tanıklık ediyor olmak benim açımdan zorlu sınavlardan biri adeta. İçinizde sürekli tınlayan biçimde her keresinde yeni bir şarkı yazmak gücüyle nefes almak, bestelemek sürekliliği ile şarkılaşmak müzik üretmek kolay değil. Çok heyecanlı, merak içinde ve mutluyum. Tuzlu Aşk; Geçmişten bugüne gerçeğe ait duygusal yaşamını özleyen, güçlü sevgisinde duygularının izini arayan her insanın dinlediğinde kendisinden anlamlar, yansıyışlar bulacağı bir dünya seslenişi oldu benim için. İnsanlar örselenmemiş sevgi duygularının özlemi içinde yaşamayı önemsiyor. O nedenle dileğim 'Tuzlu Aşk'ı dinleyen her insanın sevgi yaşamında güzellikle yerini alması.' şeklinde duygularını belirten Murat Kaya'nın yeni teklisi 'Tuzlu Aşk' sanatçının müzik sanat kariyerinde beşinci solo çalışması oldu.

21.03.2023
FACEBOOK
İNSTAGRAM