Fazıl Say'ın 100. Yıl Marşını Kimler Eleştirdi?

Fazıl Say'ın 100. Yıl Marşını Kimler Eleştirdi?

Müziği ile olduğu kadar politik görüşlerini ifade ediş biçimi ile de dikkatleri çeken piyanist müzisyen besteci Fazıl Say, sözleri Ayten Mutlu'ya ait olan Cumhuriyet'in 100. Yıl Marşını 23 Nisan günü dijital medya ve müzik platformlarında paylaştı.,

Fazıl Say'ın bestesi yayınlanır yayınlanmaz lehte ve aleyhte eleştirilerin de odağına oturdu. Pek çok müzik insanı Fazıl Say'ın bu marşını beğenmediğini dile getirerek eleştirdi.

Fazıl Say'ın 100. Yıl Marşını Kimler Eleştirdi?

Sabah Gazetesine konuşan Sinan Akçıl, Fazıl Say'ın 100 . Yıl Marşı ile ilgili "Ülkemizin anlayacağı , kalbinden hissedebileceği , duygulanabileceği günümüzde uygun bir 100. Yıl Marşı yapmak lazım diye düşünüyorum" diyerek marşı eleştirdi.

Öte yandan Yeni Şafak Gazetesine açıklama yapan müzisyen Tuluyhan Uğurlu "100. Yıl marşı herkesin yazabileceği bir şey değil, bunlar çok ciddi şeyler. Sıkıştırılmış, aceleye getirilmiş, 'yetişsin de ne olursa olsun' denmiş maalesef. Samimiyet yok, içten bir şey yok bu millete ait, bize ait bir değer yok. Ne müzikal olarak var ne söz olarak.." dedi.

01.05.2023
FACEBOOK
İNSTAGRAM