Cem Yenel: 'Giderken de Sevmeye Devam Ediyorsun'

Cem Yenel: 'Giderken de Sevmeye Devam Ediyorsun'

Pusula, Alt Tarafı Bir Ömür Özlerim ve Mevsimler Gibi şarkılarıyla Türkçe Pop müzikteki yerini sağlamlaştıran söz yazarı, besteci ve yorumcu Cem Yenel, ''Beni Sevemiyosun'' isimli yeni teklisini Warner Music Türkiye etiketiyle yayımladı.

Beni Sevemiyosun şarkısında sevgiliye seslenen Cem Yenel, dinleyiciye Latin ritimleri ile zenginleşen bir pop şarkısı sunarak baharın ve yazın keyifli havasını şarkısında hissettiriyor.

Şarkının sözlerini yakın müzisyen dostu Çağan Şengül ile birlikte kaleme alan sanatçı, bestesine kendi imzasını attığı ''Beni Sevemiyosun'' şarkısının düzenlemesinde ise Kaan Pars ile çalıştı.

Cem Yenel, "Beni Sevemiyosun" isimli şarkısı ile ilgili duygularını şu şekilde ifade ediyor: ''Beni Sevemiyosun' bir ilişkinin sonlarına geldiğini hissettiğinde karşı tarafın da mutlu olmasını istediğin ve gitmen gerektiğini anladığın evreyi anlatıyor. Çünkü sonuç olarak belki de hayatında en çok sevdiğin insanın hayatından gidiyorsun ve giderken de sevmeye devam ediyorsun. Belki de her şeyin bir son kullanma tarihi var ve birlikteliği bu gerçekle, o kişiyi de her şeyiyle sevmek bunu gerektiriyor. Beni Sevemiyosun uzun zamandır dinlediğim ve müziğimde yer vermek istediğim latin elementlerini kullandığım bir şarkı oldu. Şarkıyı ilk yazdığımda bir balladtı ama sonrasında bir sürü müzisyen arkadaşımı bize çağırdım, Dorukhan Doruk, Çağan Keskin ve Kaan Pars'la tartımının regatona çok gidebileceğini düşündük ve dümenimizi bu yöne çevirdik. Ben de bu kontrastı çok sevdim çünkü arkasındaki hikayeleri her kick vurduğunda iliklerine kadar hissedebiliyorsun. Aranjede yine Kaan Pars var. Şarkının ikinci pre-chorus'unda Çağan Şengül sözleri var. Yazmayı bitirdiğimde ikinci dönüş için bir şeylerin eksik olduğunu hissettim ve Çağan'dan yazmasını istedim. Aynı zamanda şarkı boyunca back vokalleri ve şarkının sonunda sürpriz bir outrosu var. Çok özel bir renk kattığına inanıyorum. Bu şarkının her şeyiyle kendi rengimi her ayrıntısıyla ortaya koyabildiğim tam bir Cem şarkısı olduğunu düşünüyorum. Genel olarak yaşadıklarımı yazıyorum ama bu şarkımda yazdıklarımı yaşadım diyebilirim. Şarkıda 'Bu şehre iyi bak' diyorum. Şimdiyse bir süre İrlanda'da olacağım ama şarkıyı yazdığımda bu kesin değildi. Biraz tavuk yumurta ilişkisi gibi.''

05.05.2023
FACEBOOK
İNSTAGRAM