Susan Sarandon neden gözaltına alındı?

Susan Sarandon neden gözaltına alındı?

Bahşişli restoran çalışanları için asgari ücretin artırılmasını desteklemek üzere Albany'deki New York Eyaleti Meclis Binası'nda düzenlenen protestoya katılan Oscar'lı oyuncu Susan Sarandon, gözaltına alındı.

New York eyaleti milletvekilleri, asgari ücreti saatte 17 dolara çıkarmaya hazırlanıyor ancak bahşişli restoran çalışanları ise bu yeni yasanın dışında tutuluyor. Bunun üzerine geçtiğimiz hafta grev yapan senaristlere destek vermek için New York'taki yürüyüşe katılan oyuncu Susan Sarandon, bu kez de restoran çalışanları için yürüdü.

76 yaşındaki Sarandon, bahşişli restoran çalışanları için asgari ücretin artırılmasını desteklemek üzere Albany'deki New York Eyaleti Meclis Binası'nda düzenlenen protestoya katıldı. Ancak oyuncu, eylemin sonunda gözaltına alındı. Eyalet Meclis binasının girişinde defalarca "Tek bir adil ücret!" diye bağırdıkları görülen Susan Sarandon ve gözaltına alınan diğer aktivistler, işlemleri tamamlandıktan sonra serbest bırakıldı.

Independent Türkçe'nin aktardığına göre; Susan Sarandon, güvenlik güçleri tarafından karakola götürülmeden önce düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada bu işçilerin ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Konuyla alakalı konuşan Susan Sarandon, "Onlar çok ama çok önemli ve sadece yaptıkları yıpratıcı iş için değil, aynı zamanda iletişim kurmak, anlamak, sabırlı olmak ve başarıya ulaşmak adına yaptıkları her şey için de onurlu bir şekilde muamele görmeleri gerekiyor" dedi.

11.05.2023
FACEBOOK
İNSTAGRAM