Oktay Kaynarca, Neden Sinirlendi?

Oktay Kaynarca, Neden Sinirlendi?

Ben Bu Cihana Sığmasam dizisinin sevilen oyuncusu Oktay Kaynarca sosyal medya hesabından isyan etti. Telefon numarasının izinsiz olarak başkalarıyla paylaşılmasına tepki gösteren oyuncu, tanımadığı kişiler tarafından görüntülü arama da dahil rahatsız edildiğini belirtti.

Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca telefon numarasının kendisinde izin alınmadan verilmesine ve tanımadığı kişiler tarafından rahatsız edildiğini söyleyerek tepki gösterdi.

"TELEFON ADABI MUAŞERETİ"

1,8 milyon takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından "Telefon Adab-ı Muaşereti. Görgü kuralları" diyerek 9 madde sıralayan Oktay Kaynarca, şu ifadeleri kullandı: "1-Telefon en fazla üç kez çaldırılır. 2-Telefonla arama saatlerine dikkat edilmelidir, çok elzem bir durum yoksa geç veya çok erken vakitlerde aramak uygun değildir. 3-Konuşmalar mümkün olduğunca kısa tutulmalıdır. 4-Aradığınız kişi başka bir görüşmede ise ve hemen size dönmüyorsa konuşmasını bitirip sizi araması beklenmelidir. 5-Görüntülü aramak için aile bireyleri dahil önceden izin istemelidir. 6-Konuşmaların güvensiz ortamlarda ve platformlarda olduğu dikkate alınarak konuşma içeriğine dikkat edilmelidir. 7-Konuşma sırasında telefonun kesilmesi durumunda ilk arayanın araması beklenmelidir. 8-Sizden istenen telefon numarası sahibine sorulmadan verilmemelidir. 9-Başkalarının telefon numaralarını reklam, promosyon vs adı altında şirketlere vermek ayıp hatta terbiyesizliktir."

17.08.2023
FACEBOOK
İNSTAGRAM