İsmet Uraş'tan Ferdi Tayfur Yorumu!

İsmet Uraş'tan Ferdi Tayfur Yorumu!

İsmet Uraş, Türk müziğine damgasını vuran büyük usta Ferdi Tayfur'un kült olmuş şarkısı ''Bana Sor''u kendine has sesiyle yeniden yorumladı.

Sözleri Ahmet Selçuk İlkan'a, müziği Sait Büyükçınar'a ait olan şarkının günümüze uygun yepyeni düzenlemesini ise kendisi gibi müzisyen kardeşi Samet Uraş üstlendi. Küçük yaşlardan beri müzikle iç içe olan İsmet Uraş, birçok ünlü sanatçıyla hem sahnede hem de albüm kayıtlarında birlikte çalışarak uzun yıllar sektöre emek verdi.

Dönem dönem yayınladığı projelerle adından sıklıkla söz ettiren; aranjör ve müzik yönetmenliği de yapan başarılı sanatçının yeni şarkısı ''Bana Sor'' un klip yönetmenliğini ise Aşır Yılmaz üstlendi. Klip; kalabalık bir ekip eşliğinde 1 günde tamamlandı.

2021 yılında Veda Ederim isimli ilk teklisini yayınlayan sanatçı, sonrasında Aldattın Beni isimli şarkısı ile müzik kariyerine devam etmişti. Üçüncü teklisi, sözü müziği İsmet Uraş'ın kendisine ait olan Kısmet Gaydası isimli şarkıda fenomen Kobra Murat'la yaptığı featin ardından ise dördüncü teklisi 2022 yılında sözü müziği Aşık Mahsuni Şerife ait olan MERDO türküsü ile türkü severlere hitap etti. Başarılı sanatçı daha sonrasında beşinci teklisi Müslüm Gürses şarkısı Anlasana ile gönüllerde taht kurdu. İsmet Uraş''ın yeni projesi ''Bana Sor'' Dfm müzik etiketiyle tüm müzik platformlarında ve klibi NetD kanalında yayında!

28.08.2023
FACEBOOK
İNSTAGRAM