Dilan Polat ve Engin Polat için tutuklama talebi!

Dilan Polat ve Engin Polat için tutuklama talebi!

Dilan Polat ile Engin Polat soruşturmasında adliyeye sevk edilen şüphelilerden 16'sı tutuklama, 2'si için ise adli kontrol talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Dilan Polat'ın sorgu boyunca ağladığı bilgisine ulaşılırken ikamet değişikliğiyle ilgili soruya, "Çocukların okulu için yaptık" dediği ancak söylenilenin asılsız olduğu öğrenildi. Çelişkili ifadeler veren Polat çifti, aylık gelir sorusuna 150-200 bin lira geliri olduğunu ifade ederken Engin Polat üzerlerine atılı tüm suçlamaları reddetti.

TUTUKLAMA TALEBİYLE SEVK EDİLDİLER

İfade işlemleri için Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'na sevk edilen şüpheliler, savcılık ifadesinin ardından tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

Öte yandan ifade işlemleri sırasında kadın bir şüpheli fenalaşarak baygınlık geçirdi. Engin Polat, Dilan Polat, Sinem Sıla Doğu ve Sezgin Polat, 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma', 'vergi usul kanununa muhalefet', 'yasadışı bahis' ve 'suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama' suçlarından tutuklama talebiyle sevk edildi.

Avukat Ahmet Gün, 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma', 'vergi usul kanununa muhalefet' ve 'suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama' suçlarından ve Alper Kürşat Polat ve Can Doğu'nun da aralarında bulunduğu 11 şüpheli 'suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama', 'suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak' ve 'vergi usul kanununa muhalefet' suçlarından tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Diğer iki şüpheli ise adli kontrol şartıyla hakimliğe sevk edildi.

04.11.2023
FACEBOOK
İNSTAGRAM